Pick Szeged iznenadio Montpellier

Zvonka Keliš • nedjelja, 20.11.2011.

Rukometna Liga prvaka nastavila se ove subote novim zanimljivim dvobojima, naime, u skupini A aktualni je prvak Europe pokazao svoju nadmoć svladavši na gostovanju u Sarajevu domaćina Bosnu 43:17. Pravo iznenađenje u petom kolu priredila je momčad Pick Szegeda domaćom pobjedom nad francuskim Montpellierom 38:35. Drugi susret skupine D, onaj između Ademar Leona i Kopenhagena, donio je, pak, slavlje domaćina 28:26.

Skupina A

Bosna BH Gas - Barcelona Intersport 17:43 (9:21)

U sklopu petog kola rukometne Lige prvaka aktualni prvaci Europe, rukometaši Barcelone, stigli su u goste Bosni te su u dvorani Mirze Delibašića u Sarajevu pred 6300 gledatelja pokazali svu svoju nadmoć pobjedom s čak 26 pogodaka razlike. U susret je trener Barcelone, Xavi Pascual, krenuo bez Sorhainda te s Rutenkom na klupi, no to nije spriječilo goste da ne povedu odmah na startu, naime, nakon uvodnih 3:3 stigli su vodstva 7:4, a ubrzo i 11:4. Do odlaska na odmor gostujuća je momčad riješila pitanje pobjednika te je uz raspoloženog Šarića na golu povela 21:9.

Nastavak je donio Barcinu 5-1 obranu koja je gotovo potpuno zaustavila napad domaćina čime gostujući rukometaši u 47. minuti stižu do +20 (13:33). Dvije minute prije samoga kraja Barcelona stiže do svoje najveće prednosti u susretu i vodstva 42:16 te potom i konačne pobjede 43:17. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Aguirrezabalaga sa šest postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Bosne bio Mejdić također sa šest golova.

Skupina D

Pick Szeged - Montpellier 38:35 (18:17)

Rukometaši Pick Szegeda iznenadili su svojih 3500 navijača u dvorani u Szegedu pobjedom 38:35 nad francuskim Montpellierom. Susret je bolje otvorila gostujuća momčad koja je povela 7:4 da bi ubrzo imala i pet pogodaka prednosti (14:9). Međutim, domaći se rukometaši ne predaju, uzimaju stvari u svoje ruke, počinju se približavati gostima i dvije minute prije kraja izjednačuju na 16:16, a nakon prvih 30 minuta imaju i minimalnu prednost, 18:17 zahvaljujući pogotku Lekaija u posljednjim sekundama prvoga dijela.

Odmah na startu drugog poluvremena domaćin se odvaja na 24:20 te 25:22. Gosti se pokušavaju vratiti u susret, no Pick Szeged to ne dopušta i odlazi na potom nedostižnih 38:33 te konačno slavi rezultatom 38:35 i uzima dva boda. Odličan je u redovima Pick Szegeda bio Šulc s devet postignutih pogodaka, dok se kod Montpelliera istaknuo Accambray s deset golova.

Trener domaće momčadi, Laszlo Skaliczki, izjavio je kako je znao kakva im momčad dolazi u goste, no nije mogao ni sanjati da će njegovi rukometaši ostvariti ovakvu pobjedu: "Znali smo da Montpellier igra moderan rukomet te da je odlična momčad. U susretu su prevladali brz ritam i teški sudari, no to je taj moderan rukomet. Nakon susreta u Beogradu momčad se posložila, no ni u najljepšim snovima nisam mogao sanjati da ćemo ovako pobijediti Montpellier.", dok je s druge strane trener gostiju, Patrice Canayer, mogao tek čestitati protivniku na odličnoj igri: "Pokušali smo učiniti sve kako bismo došlo di pobjede, no moja je momčad igrala ispod prosjeka, dok je Pick bio odličan."

Reale Ademar Leon - AG Kopenhagen 28:26 (14:12)

Momčad Venija Loserta u petom je kolu Lige prvaka ugostila rukometaše Kopenhagena te je pred svojim navijačima stigla do pobjede 28:26. Domaćin je obranom 5-1 i vodstvom 4:0 na samom startu iznenadio gostujuće rukometaše koji do prvog pogotka stižu tek nakon deset minuta, međutim, nakon toga ubrzavaju ritam i ubrzo izjednačuju na 8:8. Ademar se potom uspijeva odvojiti na 13:10 te na kraju prvog poluvremena ima prednost od dva pogotka (14:12).

Drugo poluvrijeme domaći rukometaši otvaraju serijom 3-0 za 17:12, a do 43. minute imaju i +7 (22:15). Kopenhagen se, pak, ne predaje te pet minuta prije kraja susreta puše za vrat svom protivniku, naime, zaostaje tek jedan gol (24:23), no domaća momčad sve rješava u svoju korist za konačnih 28:26. U pobjedu svoje momčadi Garcia je ugradio devet pogodaka, dok je Mikkel Hansen za Kopenhagen zabio sedam golova.