Vardar Skoplje 26:25 Prešov
Prešov

Vratnica donijela pobjedu Vardaru

Zvonka Keliš • subota, 19.11.2011.

Rukometaši Vardara u sklopu desetog kola Regionalne rukometne lige ugostili su momčad slovačkog Tatran Prešova. Nakon vodstva na poluvremenu domaćin je mogao mirno privesti susret kraju, no gosti osiguravaju uzbudljivu završnicu. Konačno, pobjeda i bodovi ostaju u Skoplju.

Vardar - Tatran Prešov 26:25 (16:11)

SKOPLJE - Dvorana SRC Kale; Gledatelja: 300
Suci: Amar i Dino Konjičanin (BiH)

Vardar: Abadžić (2 obrane), Ristevski (12 obrana); Stoilov 1, Ojleski 2 (1/1), Markovski 3, Nikolić 1, Simović 1, Doder 3, Vujović, Kukoski, Sobol 1, Petrić, Jovčevski 4, Marković 7 (1/2), Lazarov 1 (0/1), Abutović
Trener: Veselin Vujović

Tatran Prešov: Krupa (9 obrana), Verkić; Marušak, Hrstka, Urban 2, Kristopans 6, Drobnjak, Radčenko 1, Niroda, Tumidalski 2, Čip 2, Guzu 2, Pekar 1,Antl 9 (1/1)
Trener: Đorđe Rašić

Sedmerci: Vardar: 2/4; Tatran Prešov:1/1
Isključenja: Vardar: 8 min.; Tatran Prešov: 6 min.
Crveni karton: Vardar: Filip Lazarov; Tatran Prešov: -

U desetom kolu SEHA lige, Vardar je kod kuće stigao do minimalne pobjede nad gostima iz Slovačke. Domaća je momčad imala prednost te gotovo riješenu utakmicu, međutim, gosti se uspijevaju vratiti, ali ne i slaviti. Na koncu je Vardar osigurao pobjedu 26:25 i nove bodove.

Pred 300 gledatelja u Skoplju, susret je bolje otvorio domaćin koji je do poluvremena imao prednost od pet pogodaka (16:11). U drugom dijelu, rukometaši Veselina Vujovića dopuštaju gostima da se približe te da potpuno preokrenu rezultat u svoju korist, naime, stižu do vodstva 20:19. Šest sekundi prije kraja susreta Kristopans, pak, pogađa vratnicu, no ne uspijeva izjednačiti i pobjeda ipak pripada Vardaru.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Marković sa sedam postignutih pogodaka. Ristevski je na golu domaćina sakupio 12 obrana, dok je Krupa na golu gostiju obranio devet udaraca. Najbolji kod Tatrana bio je Antl s devet golova.

• Skopje19.11.2011. u 12:43
    Gledatelja 300.....Ne bih se slozio, oko 500-600 je bilo.Definitivno najposjecenija dosadasnja utakmica Vardara.Protiv Bosne je bio oko 300 i nesto gledatelja,ja sam ih brojao,a sad je bila daleko bolje ispunjena sala.Iznenadio sam se kad sam vidio,da je tako ispunjena sala......sto naravno ne... [više na forumu]