Izviđač CO 21:26 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Červar i Metalurg slavili u Ljubuškom

Zvonka Keliš • petak, 09.12.2011.

Momčad Metalurga, u sklopu desetog kola Regionalne rukometne lige, stigla je u goste Izviđaču iz Ljubuškog te je ostvarenom pobjedom 26:21 uzela nove bodove i zasjela na drugo mjesto na ljestvici.

Rukometaši Izviđača u desetom su kolu SEHA lige u Ljubuškom dočekali momčad Metalurga, trofejnog hrvatskog trenera Line Červara, koja je pokazala svoju kvalitetu, nanijela Izviđaču najteži domaći poraz (26:21) i uzela tri nova boda te je tako zauzela drugo mjesto na ljestvici.

Domaćin je poveo 2:1 na samom startu susreta, no gosti potom uzimaju stvari u svoje ruke te stižu do vodstva. U 18. minuti domaća momčad uspijeva izjednačiti na 7:7, nekoliko minuta kasnije i na 9:9, no do odlaska na odmor gostujuća momčad stiže do +3 i 14:11. U nastavku susreta Metalurg više nije ispuštao svoju prednost te je stigao do konačne pobjede 26:21.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Marković sa šest postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Izviđača bio Zeljić s pet golova.

Trener Ljubuškog, Zdenko Grbavac, nakon susreta za poraz je okrivio lošu igru u napadu: "Fali nam ta doza iskustva i hrabrosti u ključnim trenutcima, no nažalost još nemamo rezultate", a s njime se složio i Damir Delić koji se ponadao da će napad u narednim susretima ipak proraditi.

Gostujući trener, Lino Červar, istaknuo je kako su njegovi igrači pokazali karakter unatoč tome što su u Ljubuški stigli umorni i nekompletni, a Mladen Rakčević bio je zadovoljan što je utakmica prošla korektno i bez grubih prekršaja.

Pobjedom nad Izviđačem Metalurg je zasjeo na drugo mjesto na ljestvici, dok se Ljubuški nalazi na desetom mjestu tek s jednom ostvarenom pobjedom.