Regionalna liga, 10. kolo, 20.11.2011, 20:45 h
Borac Banja Luka 22:22 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexeu bod u Banja Luci

Ivana Strahija • ponedjeljak, 21.11.2011.

U Banja Luci, kod Borca, Našičani su izborili vrijedan bod, te su se time vratili u pozitivu nakon domaćeg poraza od Tatrana. Heroj utakmice za Nexe bio je mladi reprezentativni golman Mate Šunjić, koji je obranio na vrhunskoj razini.

Borac - Nexe 22:22 (8:9)

Banja Luka, ŠD Borik, gledatelja 1.200 Suci: Miljan Vesović i Novica Mitrović (obojica Crna Gora)

BORAC: Blažević, Sabljić 3, Panić 3, Tešić, Ljubišić (17 obrana), Stojanović 1, Mikić, Mandić 1, Haseljić, Šubara, Obradović 1, Karačić 4, Trivundža, Ćelić, Đukić 9, Vranješ
Trener: Dragan Marković

NEXE: P. Lelić, Kozina, Mataija 3, Eter, F. Lelić 9, Mrđenović 1, Barišić Jaman, Varvodić 1, Kedžo, Markotić 1, Slišković 3, Pivac, Obad, Kević 4, Velić, Šunjić (21 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Borac 3/5 (Karačić 2, Stojanović), Nexe 4/6 (Lelić 3, Mataija)
ISKLJUČENJA: Borac 6 minuta (Mandić 2+2,Vranješ), Nexe 6 minuta (Mrđenović, Slišković 2+2)

Nitko nije očekivao da će u Banja Luci biti lako, no bitka za bod bila je nesmiljena. Hrvatski predstavnik u regionalnom natjecanju, našički Nexe, ipak je došao do boda, s kojim može biti iznimno zadovoljan.

Kamenica na banjalučki parket šalje početnih sedam: Šunjić, Markotić, Velić, Mataija, Varvodić, Slišković i Kozina, a do prvog gola utakmice dolaze domaćini. Oba golmana potom nižu par obrana, a Nexe do izjednačenja na 1:1 dolazi tek nakon što je Mataija bio spretan sa sedam metara, poslije prekršaja domaćih rukometaša nad Kevićem. Nexe odmah potom odlazi i u prednost, Mataija zna pogoditi i iz igre.

Borac izjednačava, nakon čega su opet glavni vratari, a domaći je Ljubišić obranio čak i penal našičke ekipe, pa je u 11. minuti utakmice svega 2:2. Nakon 5:5 domaćini uspijevaju povezati dva napada pa odlaze na 7:5 u 19. minuti, uz pomoć glasne i strastvene publike, koja se nije libila ni baciti pokoji predmet u borilište. Kević i Markotić drže Nexe u minimalnom zaostatku, a nakon još jedne virtuozne obrane Šunjića, F. Lelić izjednačuje na 8:8. Šunjić je do kraja obranio i sedmerac, a Varvodić je pogodio te se na odmor ide s 8:9, na radost Našičana.

U prvih 30 minuta Šunjić je tako skupio 12 obrana, a Ljubišić njih devet, dok su se od strijelaca s po tri pogotka istaknuli Našičanin Mataija te Banjalučanin Đukić.

Odlično Nexe ulazi u drugi dio utakmice te pogotkom F. Lelića u 34. minuti ima 9:12. Prednost Nexea se, uz jedno isključenje, do 38. minute topi i agilni Đukić pogađa za 13:13. Vodstvo preuzima domaćin, a u 40. minuti Karačić postavlja 15:13.

Jedno je vrijeme trebalo Nexeu da se oporavi od toga, domaćini su uspjeli i do +3, no kad je Našičane opet krenulo, brzo su došli na svega gol zaostatka, uz 18. obranu Šunjića. Međutim, isključenje Sliškovića olakšava Borcu povratak na sigurniju udaljenost. Okreću se potom uloge, Banjalučani ostaju s igračem manje, a nije im pomogao ni promašeni sedmerac, pa se ulazi u napetu završnicu. F. Lelić pogađa za 21:20, Obradović diže na 22:20, a Kević je opet precizan za gol zaostatka. Lelić potom pogađa za 22:22, i time završava utakmica.

Konačna je statistika impresivna, Šunjić je upisao 21 obranu, Borčev Ljubišić njih 17, dok su sa svake strane po devet golova imali F. Lelić i Đukić.

• Obrisan korisnik21.11.2011. u 12:22
    Vi Našičani ste najčudniji navijači, vama je uvijek neko drugi kriv za slabo izdanje vaše momčadi, daj bar jednom sportski priznajte poraz ili nerješeno i shvatite da niste toliko jaki koliko mislite, ubija vas ovaj nazovimo ga visoki ritam u SEHA ligi jer niste navikli na tolika putovanja i na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.11.2011. u 01:07
    Jel su samo meni već postali sumnjivi ti iskevi u toj SEHA ligi?