Lovćen Cetinje 28:22 Metaloplastika Šabac
Metaloplastika Šabac

Lovćen nastavio s dobrim igrama

Mišo Gulić • ponedjeljak, 21.11.2011.

Crnogorski Lovćen iz Cetinja je u vrlo zanimljivom dvoboju pred oko 700 gledatelja svladalo nekadašnjeg dvostrukog prvaka Europe Metaloplastiku iz Šapca, time potvrdivši sjajnu formu u kojoj se nalaze.

Lovćen - Metaloplastika 28:22 (14:12)

Cetinje - SRC "Lovćen", gledatelja: 700
Suci: Knezović i Zovko (BiH)

Lovćen: Abramović, Simić (13 obrana), Lipovina, Jovetić (2), Kaluđerović (1), Marković (6), F. Popović (3), Pejović, Drašković (5), Radović, M. Popović (1), Latković, Perišić (2), Lasica, Grbović (8), Marković.

Metaloplastika: Rajičić, Arsić (11 obrana), Karanović (1), Živanović, Vejin (1), Aleksić, Krečković, Novaković, Marjanović (2), Dragaš (1), Medurić (6), Marković (2), Grujičić (1), M. Mitrović (2), L. Mitrović (6), Obradović.

Sedmerci: Lovćen 5 (5), Metaloplastika 2 (1)
Isključenja: Metaloplastika 4 minute.

Prvi dio susreta protekao je u relativno izjednačenoj borbi dvaju kvalitetom podjednakih momčadi, no na odmor su s prednošću ipak otišli domaći, a rezultat je nakon 30 minuta igre glasio 14:12.

Otvaranje drugog dijela u potpunosti je pripalo gostima koji serijom 4-1 prelaze u vodstvo (15:16), da bi Crnogorci odmah odgovorili svojom serijom 6-1 za 21:17 i tako, 15 minuta prije kraja, prelomili susret u svoju korist.

Do kraja više nije bilo većih uzbuđenja, domaći su uspjeli iskontrolirati nove nalete Šapčana te su na kraju slavili svoju šestu pobjedu u natjecanju, rezultatom 28:22. S druge strane, Metaloplastici je to bio peti poraz, a posljednju pobjedu su zabilježili još u petom kolu protiv Sutjeske pa im sada predstoji mnogo truda kako bi prekinuli taj crni niz.

Zasigurno će zanimljiv biti i podatak kako je domaća momčad susret završila bez isključenja, što i nije svakodnevna pojava u rukometnom svijetu. Prvo ime pobjedničkog sastava bili su Grbović sa osam i Marković sa šest zgoditaka, dok su s druge strane Mitrović i Medurić postigli po šest.