Regionalna liga, 10. kolo, 13.12.2011, 18:00 h
RK Zagreb 38:27(19:17) Bosna BH Telecom
Bosna BH Telecom

CO Zagreb u Slavonskom Brodu svladao Bosnu

Damir Žbulj • utorak, 13.12.2011.

U svrhu popularizacije regionalne SEHA lige, ali i kao zahvala svim navijačima iz tog dijela Hrvatske, Croatia osiguranje Zagreb zaostali susret desetog kola odigrao je u Slavonskom Brodu. Odličan potez Zagrebaša, uz punu dvoranu, nagrađen je lijepom podrškom, a na kraju je hrvatski prvak stigao i do uvjerljive pobjede.

Nakon što su u nedjelju u Kutiji šibica odradili hrvatski derbi, koji na to na kraju i nije bio, protiv Nexea, već ih je u utorak čekala zaostala utakmica desetog kola regionalne SEHA lige protiv Bosne BH Gas. Odluka je pala da se utakmica organizira u Slavonskom Brodu, kao zahvala svim navijačima iz tog dijela Hrvatske, ali sigurno i kao mala pomoć protivničkoj ekipi, koja je put od Sarajeva do Broda sigurno financijski lakše podnijela. Pokazalo se to kao pun pogodak jer se u dvorani Vijuš skupilo više od dvije tisuće gledatelja.

Trener gostiju Irfan Smajlagić u posljednjih nekoliko dana službeno je ostao bez vratara Uvodića te Rakovića i Pažina s kojima su raskinuti ugovori. Dodatno oslabljeni pružili su solidan otpor favoriziranim Zagrebašima, koji su ipak doziranjem snage i kvalitete te širinom klupe na kraju uvjerljivo porazili suparnika.

Gosti su čak vodili u početku utakmice, bilo je i +4 (6:10), ali do kraja poluvremena CO Zagreb okreće rezultat u svoju korist, odličan je na vratima bio ponovno Šego, raspoloženi u napadu Tonči Valčić i Brozović te se na odmor odlazi s +2 za domaćina.

jedan sudac u bolnici, drugi posao dovršio sam

Dvoboj je obilježila i teška ozljeda slovačkog arbitra Čande, koji je prilikom pada u 20. minuti slomio ruku i završio u bolnici. Do kraja susreta zahtjevan posao odradio je njegov kolega Brunovski, koji je sam odradio ostatak utakmice.

U nastavku utakmice Zagrebaši ozbiljnije pristupaju susretu, rade nedostižnu prednost 15-ak minuta prije kraja dvoboja od sedam, osam golova viška, a do kraja se prednost popela i na dvoznamenkastu brojku kako je na kraju i završen dvoboj (38:27).

U redovima CO Zagreba najbolji strijelci bili su Tonči Valčić i mladi pivot Brozović sa šest postignutih golova. Štrlek i Gojun zabili su po pet pogodaka, Marić je četiri puta bio uspješan, dok je Kopljar protivničku mrežu tresao tri puta. Kod gostiju iz Sarajeva Mesarić je zabio šest, dok su Halilbegović i Vujadinović dodali svaki po pet pogodaka.

CO Zagreb prije pauze očekuju još dva susreta regionalne SEHA lige. Zahtjevno gostovanje kod Tatrana u Prešovu te domaći susret idućeg utorka u Kutiji šibica sa Sutjeskom.

• Obrisan korisnik14.12.2011. u 12:44
    Bravo Šego!!! Momak se diže iz tekme u tekmu, upravo da vrhunac doživi na EP, pa da konačno imamo i pomoć golmana.
  • Obrisan korisnik14.12.2011. u 09:11
    u ovom rukometu, bez obzira što je gobac mafijaš, stvarni vladar HRS-a i CO Zagreba, mladi ipak dobiju šansu igrati!! za razliku od košarke, koja nam je definitivno umrla....u kojo si 'mlad' do 23-će godine.....
  • Obrisan korisnik14.12.2011. u 00:18
    Lijep potez od Zagreba,doći u šesti grad po broju stanovnika u Hrvatskoj i odigrati jednu službenu utakmicu.Nažalost Slavonski Brod je ekonomski mrtav grad!!
  • Obrisan korisnik13.12.2011. u 23:07
    tuznoje da SB kao grad sa cca 60 tisuca stanovnika, tj. drugi najveci grad slavonije nema neki snazniji sportski kolektiv sve im je propalo ili na marginama... :(
  • Obrisan korisnik13.12.2011. u 22:48
    a da odigraju i jednu u splitu?..............ne bi škodilo............