Sutjeska Nikšić 29:22 Crvena zvezda
Crvena zvezda

Sutjeski prva pobjeda

Mišo Gulić • ponedjeljak, 21.11.2011.

Sutjeska iz Nikšića je tek u 10. pokušaju upisala prvu pobjedu i to protiv druge najlošije ekipe u prvenstvu, Crvene zvezde. Ovom pobjedom domaćini su prepustili posljednje mjesto klubu velikog imena, ali očito skromnog rukometnog znanja.

Sutjeska – Crvena zvezda 29:22 (15:13)

Nikšić, dvorana Nikoljac, Gledatelja: 400
Suci: Mitrevski i Todorovski (Makedonija).

Sutjeska: Rajković (7 obrana), Jocović, Bojanić, Ašanin (2), Majić (9), Bulajić, Đođić (3), Blečić (1), Vučković, Nikolić (8), Šekarić, Blagojević (1), Trifunović (4), Nikitović, Rakočević (1), Čizmović.

Crvena zvezda: Kosanović, Živković (3), Pucelj, Šćepanović, Nadoveza, Pavić (4), Pušica, Ivanišević, Jeraj, Šljivančanin, Ćirić (3), Dokić (3), Blečić, Anđelić (6), Sudžum.

Sedmerci: Sutjeska 4(3), Crvena zvezda 3(3)
Isključenja: Sutjeska 10, Crvena zvezda 2 minute

U sudaru dviju najlošijih momčadi SEHA lige do prve pobjede došli su Nikšićani svladavši Crvenu Zvezdu s relativno uvjerljivih 29:22. Rukometaši Sutjeske su ovom pobjedom prepustili posljednje mjesto beogradskom sastavu pa sada s nešto više optimizma gledaju prema nastavku natjecanja.

Odmah po otvaranju domaći su preuzeli inicijativu, ali većeg rezultatskog odmaka nije bilo pa je prvih 30 minuta zaključeno rezultatom 15:13 u korist Sutjeske.

U nastavku su Nikšićani podignuli tempo igre te vrlo brzo slomili otpor očito nemotiviranih gostiju koje za nekoliko dana očekuje i euro ogled s portugalskim Portom. Pobjeda domaće momčadi nije dolazila u pitanje ni u jednom trenutku, a konačan rezultat glasio je 29:22.

S obzirom da rukometaši Sutjeske prije nekoliko dana ostali i bez trenera Kastratovića, ovaj uspjeh je dobro došao za stvaranje pozitivne atmosfere i nada u bolje rezultate u nastavku sezone.

Nabolji pojedinac u pobjedničkoj momčadi je bio Nikolić s osam zgoditaka, dok je kod Zvezde najbolji bio Anđelić sa šest.