Ademaru tek bod u Antequeri

Zvonka Keliš • petak, 18.11.2011.

Deseto kolo španjolskog rukometnog prvenstva donijelo je gostovanje aktualnog prvaka Španjolske kod rukometaša Academije Octavio. Barca je, dakako, kući odnijela uvjerljivu pobjedu. Momčad Ademar Leona u gostima kod Antequere uzela je tek bod, dok je Huesca kod kuće poražena od Torrevieje.

Academia Octavio - Barcelona Intersport 22:35 (9:18)

U goste rukometašima Academije Octavio stigao je aktualni španjolski prvak, Barcelona, koja se potom kući vratila s uvjerljivom pobjedom 35:22. U susret je bolje krenula gostujuća momčad koja je povela 9:5, a ubrzo je stigla i do +7 (12:5). Do odlaska na odmor gosti su već riješili pitanje pobjednika vodstvom 18:9.

Na samom startu drugog poluvremena gostujući rukometaši stižu do +10 (22:12), a potom samo povećavaju svoju prednost. Konačno, Barca se iz Viga vraća s pobjedom 35:22 i nova dva boda. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Juan Garcia s devet postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Academije Octavio bio Pablo Cacheda Gonzalez s četiri gola.

Antequera - Reale Ademar Leon 24:24 (10:14)

Momčad Antequere u sklopu desetog je kola ugostila rukometaše Ademar Leona te je u završnici susreta uspjela izboriti remi i bod. Napeto je bilo na startu susreta u Antequeri, naime, sredinom prvog dijela domaćin je držao korak s gostima te je rezultat bio izjednačen (6:6), međutim, rukometaši Ademara potom ubrzavaju ritam te stižu do vodstva 10:7 i 12:9. Nakon prvih 30 minuta gostujući igrači imaju +4 i 14:10.

U nastavku susreta Ademar je povećavao svoju prednost te je stigao i do 21:16 da bi se domaća momčad pred sam kraj serijom od tri pogotka približila na tek gol zaostatka (23:22). Na kraju, Antequera stiže do izjednačenja 24:24 te se Ademar kući vraća tek s osvojenim bodom. Odličan je u redovima domaćina bio Obrad Radulović, dok se kod Ademar Leona istaknuo Angel Montoro Cabello s osam golova, a hrvatski rukometni reprezentativac, Venio Losert, sakupio je osam obrana.

Huesca - Torrevieja 20:23 (9:14)

Dvorana u Huesci bila je domaćin susreta između Huesce i gostiju iz Torrevieje. Pred 2500 gledatelja bilo je izjednačeno prvih desetak minuta nakon čega su uslijedile tri serije gostujuće momčadi koja tako stiže do vodstva 6:4, 11:6 i 14:7. Na odmor se potom odlazi s 14:9 za Torrevieju.

Domaća je momčad, međutim, u prvim minutama drugog dijela uzvratila serijom 5-0 te je izjednačila rezultat na 14:14, no, gostujući se rukometaši ne predaju te novim dvjema serijama od po tri pogotka vraćaju svoje vodstvo (18:15, 21:16). Na koncu, momčad Torrevieje osigurava pobjedu s tri gola razlike (23:20) te tako uzima dva boda. U pobjedu svoje momčadi Eloy Gonzalez Gil ugradio je pet pogodaka, dok je Alejandro Alvarez Liano za Huescu zabio četiri gola.

Subota donosi nove susrete desetog kola Asobal lige, naime, Cuenci u goste stiže Granollers, San Antonio dočekuje Anaitasunu, dok će Aragon zaigrati s Alser Puerto Saguntom. Valladolid će, pak, snage odmjeriti s Naturhouse La Riojom. Španjolski viceprvak, Atletico de Madrid, odlazi u goste Guadalajari.