Liga prvaka - Skupina A, 5. kolo, 17.11.2011.
IK Sävehof 31:25 Kadetten
Kadetten

Sävehof uspješniji od Kadettena

Mihaela Bradovski • petak, 18.11.2011.

Peto kolo Lige prvaka u Skupini A otvorio je susret u kojem su snage odmjerili IK Sävehof i Kadetten Schaffhausen. U utakmici u kojoj su se susrele dvije momčadi iz donje polovice tablice uspješnija je bila ona domaća. Dvoboj je završio rezultatom 31:25...

Nakon 14:14 na poluvremenu domaći su rukometaši u drugoj dionici susreta uspjeli rezultat usmjeriti u svoju korist te se sada nalaze na četvrtoj poziciji s dva boda više od jučerašnjeg protivnika. Za obje momčadi ovo je bio biti ili ne biti utakmica, a nakon dvije uzastopne pobjede stručni stožer Sävehofa itekako može biti zadovoljan uoči preostalih okršaja.

Početne minute utakmice obilježila je oprezna igra s obje strane, i Sävehof i Kadetten igrao je čvrsto u obrani, a u takvoj su se igri posebno istaknuli vratari. Nakon pet minuta igre postignuta su tek dva pogotka, po jedan sa svake strane.

Veći dio prvog dijela domaća je momčad imala prednost, u jednoj je trenutku ona iznosila i +4, no kraj toj seriji stigao je nakon pogođene minute odmora koju je zatražila klupa švicarskog predstavnika.

U iduće dvije minute šuteri Kadettena postigli su četiri vezana pogotka. Na odmor se otišlo s potpuno neizvjesnih 14:14. Bolje otvaranje Sävehofa pokvarila je nova serija gostiju, no pokazalo se kako je to bio njihov posljednji ozbiljniji pokušaj da s ovog gostovanja odu s pozitivnim rezultatom.

Nakon 21:21 ključna je bila odlična predstava vratara Thomasa Forsberga koji je nizom obrana svojim suigračima u napadu dao lijepu priliku da se preko nekoliko brzih kontranapada odvoje na sigurniju prednost. Uskoro je Sävehof ušao u seriju, nakon 6-0 bilo je jasno kako će Kadetten teško još jednom uspješno konsolidirati svoje redove. Domaćinu je tako do kraja ostalo tek da popravi gol razliku.

Osim Forsberga susret su na traženom nivou odradili i Victor Friden (8), odnosno Michael Apelgren (7). S druge strane, najviše su pogodaka postigli Graubner i Kukučka, njih pet.