Fantastični Kiriljenko predvodio CSKA

Ante Zovko • ponedjeljak, 17.10.2011.

Pobjedom CSKA Moskve u dvorani Žalgirisa 87:74 otvorena je nova sezone Eurolige. Andrej Kiriljenko smjesta je pokazao koliko će biti pojačanje za rusku momčad koja nakon lanjskog debakla ove cilja na vrh Europe.

Andrej Kiriljenko ponudio je večeras od svega pomalo, odigravši partiju za košarkaške udžbenike, i obrambeno i napadački, a uz njega odlično su izgledali i suigrači, pogotovo Miloš Teodosić.

Moskovljani su, prije svega zbog raznovrsne igre Kiriljenka (osam poena, šest skokova) prvu četvrtinu završili s prednošću 16:25. Aleksej Šved otvara drugu dionicu tricom, ali tada nastaje "kreativna pauza" u gostujućim redovima. Tada je zaigrao i Popović i Žalgiris radi seriju 11:0 za 27:28.

Nakon šest minuta bez postignutog poena, Viktor Hrjapa pogađa tricu za CSKA i otvara seriju 13:0, što se poklopilo s povratkom Kiriljenka na parket, a i Teodosić se razigrao. Na poluvrijeme se odlazi s 31:44 za CSKA čija je unutarnja linija bila dominantna, a i funkcionirao je i vanjski šut. Žalgiris je izrotirao dosta igrača, ali ni to ni promjene obrana nisu bile rješenje.

Rusi su, predvođeni sjajnim asistentom Teodosićem, brzo otklonili svaku naznaku preokreta. Iako je Žalgiris stigao na deset razlike, Šved tricom vraća na veću razliku, a prednost se pri kraju treće četvrtine kretala oko 15-ak poena ili više.

U nedostatku boljih rješenja, domaćin se odlučio riskirati tricama i to se u manjoj mjeri isplatilo. Popović u petoj minuti zadnjeg perioda pogađa svoju prvu tricu za 73:62, no naš reprezentativac dvije minute poslije dobiva tehničku. Ipak, Žalgiris se dobro drži i dolazi na 67:77 tri i pol minute prije kraja. CSKA ipak ne dopušta veće približavanje i Kiriljenko ubrzo zakucava za plus 14, a do kraja preostalo je rutinski zadržati prednost na pristojnoj razlici.

Kiriljenko je definitvno obilježio utakmicu i svojom partijom nakon povratka u Europu ponudio najbolju reklamu za Euroligu. U 32 minute upisao je 17 poena, 15 skokova (10+5), pet asistencija i četiri blokade (valorizacija 37). Najefikasniji u redovima moskovske momčadi bio je Šved s 19 poena, a sjajnu utakmicu odigrao je Teodosić sa 16 poena, četiri skoka i osam asistencija (valorizacija 23). Lavrinovič je imao 12 poena, a Nenad Krstić 11 poena i šest skokova (pet napadačkih).

Popović je igrao gotovo 17 minuta i imao osam poena (1/1 za dva, 1/4 za tri) i dvije asistencije. DeJuan Collins s 21 poenom, tri skoka i četiri asistencije predvodio je Žalgiris. Sonny Weems ubacio je 16 poena (šest skokova), a Ty Lawson sedam poena uz tri skoka.

• Obrisan korisnik18.10.2011. u 12:32
    cska želi izbrisati prošlu sezonu. ako uz lavrinoviča i krstića imate kiriljenka onda ste prejaki ali fakat će biti teško priviknut se na novi sistem kada ode kiriljenko. teodosić mora bolje ali sjetite se da u završnicama sve rješava bez obzira dali je uopće došao na utakmicu.dakle prejaka glava i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.10.2011. u 10:30
    zanima me samo što će biti s tim lock outom. ako se ipak dogovore, otići će peković, kirilenko, braća gasol, parker&turiaf, sefolosha, okur, erden, galinari......jedino sigurno ostaju D-will i ilyasova. dosta europskih klubova se jaaako kockalo, jer ako im nabrojani igrači odu usred sezone, bit će... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.10.2011. u 10:25
    I prije Kiriljenkovog dolaska su bili najveci favoriti eurolige a sa njim to izgleda stvarno odlicno!
  • Obrisan korisnik18.10.2011. u 10:20
    pravi znalci i ljubitelji košarke uopće ne pate za NBA....nikad. tu show ligu počinjem gledati tek kad počne play off.
  • Obrisan korisnik18.10.2011. u 10:12
    @penetrisac....teodosić sa 193cm na mjestu playa nije nikakav patuljak. gordon je isto toliko visok, ali hebiga, crn je i ima bolje fiz. predispozicije. teodosić je pak inteligentniji igrač. ali mislim da je ipak-koliko god izvrstan bio-previše razvikan. u obrani je mlak, a u zadnje 2 godine šut mu... [više na forumu]