Ante Dubravac • srijeda, 19.10.2011.

U trećem kolu skupine G Šahtar je na svom terenu odigrao 2:2 protiv Zenita dok je APOEL odigrao 1:1 kod Porta čime je zadržao prvo mjesto u skupini.

Skupina G

Šahtar – Zenit 2:2
(Willian 15', Luiz Adriano 45' / Širokov 33', Fajzulin 60')

Uoči dvoboja s Zenitom nogometaši Šahtara koje je s kapetanskom trakom predvodio naš Darijo Srna nalazili su se na posljednjem mjestu skupine G pa se pobjeda nametala kao imperativ.

Već u desetoj minuti velika prilika za Zenit. Nakon prekršaja u šesnaestercu sudac pokazuje na bijelu točku, ali udarac Širokova brani golman Šahtara. Samo pet minuta kasnije domaćini su poveli. Prekrasan udarac Williana s ruba šesnaesterca završava u gornjem lijevom kutu gostujućeg vratara. Bolja igra gostiju isplatila se u 33. minuti kada lijepu akciju završava Širokov i pogađa za 1:1. U posljednjim trenucima prvog dijela lopta sretno dolazi do Luiza Adriana koji iz okreta donosi vodstvo domaćinima.

Nakon 15 minuta igre u nastavku novo izjednačenje. Grešku obrane Šahtara koristi Fajzulin koji smireno pogađa za 2:2. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa je stanje na tablici ostalo isto kao i prije trećeg kola. Eduardo da Silva je svih 90 minuta proveo na klupi.

Porto - APOEL 1:1
(Hulk 13' / Ailton 19')

Porto je nakon poraza kod Zenita na svom Dragau dočekao vodeću momčad skupine G ciparski APOEL. Unatoč dominaciji Porta gosti se kući vraćaju s jednim bodom.

Domaćin je poveo iz prve ozbiljnije situacije, u 13. minuti strijelac je Hulk. Međutim gosti se vrlo brzo vraćaju u susret. U 19. minuti na 1:1 izjednačava Ailton. Bio je to ujedno i rezultat s kojim su momčadi otišle na odmor.

I u nastavku susreta su domaćini nastavili s napadima, ali je gostujuća obrana sve izdržala pa i nakon trećeg kola APOEL ostaje na vrhu skupine G.

• Obrisan korisnik20.10.2011. u 12:38
    Dobar napadač zlata vrijedi (Ailton)... Da je nama takav situcija s golovima bi bila drugačija.. A i bodovima..
  • satarash20.10.2011. u 11:06
    apoel je svemir za dinama!! pa dinamo bi u portu popio 5 komada minimalno!