Efes uvjerljiv u Beogradu

Ante Dubravac • četvrtak, 20.10.2011.

Susretom između Partizana i Anadolu Efesa otvoreno je ovogodišnje natjecanje u skupini C košarkaške Eurolige. Odličnom igrom u trećoj četvrtini gosti su došli do vrijedne gostujuće pobjede rezultatom 84:73.

Početak susreta protekao je u vrlo izjednačenoj igri pa se minimalna prednost stalno selila s jedne na drugu stranu. Prvu malo veću prednost stvaraju gosti polovicom prve četvrtine koji serijom 5:0 odlaze na 18:14 i prisiljavaju domaćeg trenera da pozove time-out. U nastavku Partizan podiže agresivnost u obrani te radi rezultatski preokret pa prva dionica završava s vodstvom domaćina 28:27.

Druga četvrtina počela je u vrlo sličnom ritmu kao i kraj prve. Gosti su pokušali zonskom obranom, ali nakon pet minuta igre Partizan tricom Milosavljevića odlazi na +7, 40:33. Ipak Turci se vrlo brzo ponovo vraćaju u susret pa dvije minute prije odlaska na odmor izjednačavaju na 44:44, a četvrtina završava njihovom prednošću 48:45. U prvih 20 minuta posebno su se istaknuli Nikola Peković s 13 poena uz samo jedan promašaj i Saša Vujačić koji je postigao 12 poena.

Nakon odmora igrači kao da su se previše ohladili pa uz puno pogrešaka u igri prve poena publika je vidjela nakon nešto manje od četiri minute. Tarence Kinsey pogađa tricu, a u idućih nekoliko napada prednost raste na +11. Pomalo nevjerojatno zvuči podatak da Partizan svoje prve poene u drugom poluvremenu postiže s linije slobodnih bacanja nakon više od šest minuta igre. Loša igra domaćina se nastavila pa gosti na kraju četvrtine imaju velikih +17, 68:51.

Iako je Partizan tri minute prija kraja došao na zaostatak od devet poena posljednjih deset minuta bilo je rutinsko odrađivanje posla i mirno privođenje utakmice kraju od strane gostiju iz Turske za konačnih 84:73. Prvo ime u pobjedničkoj momčadi bio je Kinsey s 18 postignutih poena dok je domaćine predvodio Peković s 21 poenom. Hrvatski reprezentativac Stanko Barać u igri je proveo nešto manje od deset minuta pri čemu je postigao dva poena.

U idućem kolu Efes u svojoj dvorani dočekuje Belgacom Spirou dok Partizan odlazi na gostovanje u Izrael protiv Maccabija.