Prve pobjede Reala i Armanija

Ante Dubravac • četvrtak, 20.10.2011.

Košarkaši Real Madrida na gostovanju u Belgiji očekivano su došli do svoje prve pobjede u skupini C rezultatom 100:76. Puno zanimljiviji bio je dvoboj između Armanija i Maccabija u kojem su slavili domaćini s 89:82.

Nakon izjednačenog početka Real Madrid radi seriju 7:0 i odlazi na 18:10 da bi prva četvrtina završila rezultatom 23:16. Poslije nešto više od tri minute igre u drugoj četvrtini Španjolci imaju prednost od 13 poena, 31:18. U samoj završnici prvo poluvremena Belgijanci se približavaju na 43:35 i prisiljavaju gostujućeg trenera da pozove minutu odmora nakon koje obje ekipe postižu po dva poena pa prvo poluvrijeme završava prednošću Real Madrida 45:37.

I nastavak susreta puno bolje otvara Kraljevski klub pa Belgacom Spirou svoje prve poene postiže nakon gotovo tri minute. Koš i dodatno slobodno bacanje postigao je Ante Tomić u 15. minuti utakmice i odveo svoju momčad na +13. Do kraja treće četvrtine glavnu riječ preuzima Rudy Fernandez koji odvodi Real do sigurne prednosti 71:55. Ostatak susreta Real Madrid je mirno kontrolirao utakmicu i s konačnih 100:76 došao do uvjerljive pobjede.

Najistaknutiji pojedinci u pobjedničkoj momčadi bili su Fernandez i Felipe Reyes s po 19 poena dok je kod domaćina raspoložen bio jedino Demond Mallet koji je postigao čak 27 poena. Naš Ante Tomić na parketu je proveo nešto više od 15 minuta pri čemu je postigao 9 poena čemu je pridodao i šest skokova.

U posljednjem susretu skupine C Emporio Armani je dočekao Maccabi. Otvaranje susreta pripalo je domaćoj ekipi koja je povela s 14:7 i nakon toga stala. U nastavku gosti popravljaju igru u obrani te serijom 12:0 na krilima Papaloukasa četvrtinu završavaju svojim vodstvom rezultatom 19:14. Nešto manje od dvije minute igre u drugoj četvrtini bilo je dovoljno domaćinu da dođe do izjednačenja 21:21. Ostatak četvrtine prolazi u izmjenjivanju vodstva na obje strane, a na odmor se odlazi vodstvom Talijana 41:38

Početak drugog poluvremena pripada domaćinima koji u 23. minuti imaju prednost 50:44, a dvije minute kasnije rezultat je 59:48. U završnih osam minuta Armani je ušao s prednosti od 13 poena, ali vrlo brzo Maccabi dolazi na zaostatak od -7 pa domaći strateg uzima minutu odmora. U trenucima kada su gosti počeli opasno prijetiti Cook krade jednu loptu i laganim polaganjem postavlja 76:67. Iako su do Izraelci pokušavali s presingom domaćini su izdržali sve napade i slavili s 89:82.

Prvo ime kod Armanija bio je Malik Hairston s 25 poena i šest asistencija dok je goste predvodio Lior Eliyahu s 23 poena. Bivši igrač Cibone Leon Radošević igrao je manje od dvije minute i postigao 2 poena.