Remi Gummersbacha i Füchsea

Mario Glasnović • petak, 21.10.2011.

U susretima osmog kola njemačkog prvenstva odigrane su dvije utakmice. Kiel je nastavio s uvjerljivim predstavama u Bundesligi pobjedom nad Melsungenom, a zanimljivo je bilo između Gummersbacha i Füchsea koji su podijelili bodove.

Kiel je nastavio sa stopostotnim nizom u Njemačkoj. Zebre su u Sparkassen Areni rutinski pobijedile momčad Melsungena čija vrata brani Mario Kelentrić. Gosti su se u prvom poluvremenu dobro držali i uz čvrstu igru u obrani i dobar napad uspjeli su na odmor otići s neriješenim rezultatom 14:14.

U nastavku je Kiel ipak ubacio u "brzinu više" i zasluženo upisao devetu prvenstvenu pobjedu. Konačan rezultat bio je 28:23 za momčad Kiela. U redovima domaćih iskazali su se Zeitz i Ilić, obojica po šest pogodaka, a u Melsungenu je najbolji bio Allendorf s pet golova.

Zanimljiva utakmica odigrala se između Gummersbacha i berlinskog Füchsea. U poprilično izjednačenoj utakmice momčadi su podijelile bodove, bilo je 28:28. U prvome dijelu Gummersbach se pokazao kao bolja momčadi i na odmor odlazi s prednošću od 13:12.

Lisice se u nastavku bude. Dobrom igrom u drugome poluvremenu okrenule su rezultat, ali nisu se uspjeli "odlijepiti" od Gummersbacha. Samo nekoliko sekundi prije kraja utakmice Füchse je imao prednost od 28:27, a onda je Barna Putics svojim pogotkom donio bod Gummersbachu.

Bio je ovo i dvoboj hrvatskih rukometaša. U Gummersbachu su igrali Vjenceslav Somić i Vedran Zrnić, a u berlinskoj momčadi Špoljarić i Ninčević. Zrnić je postigao tri pogotka, a zaradio je i crveni karton, dok je u redovima Füchsea Ninčević postigao pet pogodaka.