Unicaja zaostajala pa preokrenula

Ante Zovko • utorak, 25.10.2011.

Unicaja Malaga upisala je u drugom kolu Eurolige prvu pobjedu i nanijela Žalgirisu drugi poraz. Španjolci su zaostajali gotovo tijekom cijelog susreta, a onda preokrenuli u produžetku u kojem su gosti "zaspali".

Španjolska je momčad nakon produžetka upisala vrijednu pobjedu što se plasmana u drugi krug tiče u skupini B, gdje se nalazi i Zagreb. Završilo je 85:78 nakon što je regularni dio završio 67:67. Vrlo dobre partije pružili su hrvatski reprezentativci Luka Žorić u domaćem, a Marko Popović u gostujućem dresu.

Počelo je izjednačeno i prvu pauzu momčadi dočekuju s vodstvom Unicaje 22:19. Prva naznaka da će se jedna momčad odvojiti dogodila se početkom druge četvrtine, kad je Žalgiris uz odličnu Popovićevu igru prvo poveo 28:22, a do poluvremena se razlika popela na 39:30.

No, tricama Valtersa i Dardena Španjolci se ekspresno vraćaju, a polaganjem Žorića vode 40:39. Litavci su se na vrijeme pribrali i treća četvrtina protječe gotovo isto kao prva. Nakon 30 minuta Žalgiris vodi 52:49.

Popović tricom otvara zadnji period, ali odmah uzvraća Garbajosa. Zahvaljujući prije svega Sonnyju Weemsu, Žalgiris je držao minimalno vodstvo, oko četiri-pet poena. Međutim, u posljednjim minutama Unicaja je stisnula i Berni Rodriguez 52 sekunde prije kraja ubacuje drugo od dva bacanja za 67:67. Popović 27 sekundi prije završetka promašuje tricu, na isteku vremena s domaće strane isto čini i Valters.

U produžetku Unicaja radi seriju 7:0 i od zaostatka 68:69 dolazi do 76:69. Popović je držao svoje koliko je mogao slobodnim bacanjima, ali domaćin konstantno diže prednost tako da posljednja minuta nije ni donijela neizvjesnost.

Joel Freeland završio je susret s 21 poenom (10/17 za dva), 12 skokova (valorizacija 24), Valters s 20 poena (trica 4/9), tri skoka, sedam asistencija i dvije ukradene lopte (valorizacija 17), a dvoznamenkast je bio i Darden (deset poena, šest skokova). Žorić je imao sedam poena (2/7 za dva), 12 skokova i jednu asistenciju za valorizaciju 21. Hrvoje Perić nije igrao.

Weems je bio najefikasniji kod Žalgirisa s 21 poenom i osam skokova, ali i pet izgubljenih lopti. Popović je upisao 18 poena (trica 2/5), šest skokova i dvije asistencije (valorizacija 20, najbolja kod gostiju). 11 poena imao je Kalneitis (tri skoka, tri asistencije), a osam Klimavičius (šest skokova).

• Obrisan korisnik26.10.2011. u 13:16
    Mogli ste napisati da je Žorić imao i 3 banane i 3 ukradene lopte i navukao nekoliko faula na sebe pa zato i index rating 21!
  • Obrisan korisnik26.10.2011. u 10:43
    a večeras, gaženje kk mafije u Areni.....to moram vidjeti uživo:)) nadam se da će mali šarić dobiti 10-15 min. nije kao da će mašić ili rančić zabiti 30p i donjeti zagrebu pobjedu:))
  • Obrisan korisnik26.10.2011. u 10:24
    žorić je sinoć bio izvrstan u obrani-7 sk i 3blk! na kraju krrajeva, iako je zabio samo 7p, imao je drugu najbolju val, odmah iza freelanda. pop je isto bio dobar, jedini koji je nešto pokušavao u završnici....ostali igrači žalgirisa kao da su se predali u produžetku.