Andrić odličan u porazu

Dino Brumec • četvrtak, 27.10.2011.

Uniks je na gostujućem terenu slavio protiv Galatasaraya, a iako su u prošlom kolu doživjeli poraz protiv Unicaje, Rusi su u drugoj rundi grupe D zabilježili važnu pobjedu protiv turskog kluba za koji je odličnu utakmicu odigrao naš Lukša Andrić.

Utakmica je dobro počela za domaćine koji su vodili tijekom cijele prve četvrtine, a na kraju prve dionice rezultat je glasio 21:12. Za Galatasaray utakmicu je u startnoj petorci počeo Lukša Andrić. U drugoj su četvrtini Rusi gotovo dostigli prednost Turaka, ali Galatasaray opet bježi i u svlačionice se otišlo s rezultatom 35:28.

U trećoj se četvrtini prednost domaćina polako topila da bi u jednom trenutku Uniks došao na samo -2, 44:46. Ipak, treća dionica završava 50:45 za Galatasaray. Posljednja je četvrtina donijela je mnogo uzbuđenja, a samo dvije i pol minute do kraja utakmice gosti su došli do svojeg prvog vodstva – 62:63. Domaćini više nisu postigli koš iz igre i gosti su utakmicu pametno priveli kraju.

Lukša Andrić odigrao je vrlo dobru utakmicu za svoj klub i postigao je 14 koševa, a tome je pridodao još i sedam skokova te je u obje rubrike bio najbolji igrač svoje momčadi. Kod Galatasaraya još su samo dvojica igrača imala dvoznamenkasti broj koševa - Shipp je postigao 11, a Songalia deset koševa.

S druge strane Uniks je, već po običaju, predvodio Domercant sa 16 koševa i četiri skoka, a pridodao mu se Greer s 12 poena i četiri dodavanja, dok je Savrašenko imao devet ubačaja i sedam skokova.