Barcelona bez komplikacija

Mario Majdić Natrlin • četvrtak, 27.10.2011.

Favoriti Skupine D Eurolige nisu dozvolili nikakva iznenađenja u drugom kolu. Dok je Union Olimpija doživjela neugodan poraz u Sieni, Barcelona je protiv poljskog Asecco Prokoma utakmicu rutinski privela kraju...

Barcelona je kod kuće svladala Asseco Prokom rezultatom 88:61. Poljaci su vrlo dobro otvorili utakmicu pa su im domaćini nakon prve četvrtine bježali tek pet poena razlike.

Barcelona je tu prednost nastavila graditi, na poluvrijeme su otišli s +11, a u drugom dijelu su u potpunosti preuzeli stvari u svoje ruke i serijom 13:0 sredinom četvrte dionice efikasno osigurali drugu pobjedu.

Erazem Lorbek predvodio je Barcelonu s 20 poena (šut 9/11), Juan Carlos Navarro dodao je 14 koševa i pet asistencija, a 11 ubačaja i također pet dodavanja imao je Marcelinho Huertas. Kod Prokoma se s 15 poena istaknuo Oliver Lafayette dok je Alonzo Gee imao deset koševa.

Idućeg tjedna Barcelona ide u goste Uniksu, dok Montepaschi dočekuje Andrićev Galatasaray.