Montepaschi lako do druge pobjede

Sportnet • četvrtak, 27.10.2011.

Talijanski prvak Montepaschi laganom pobjedom protiv Union Olimpije otvorio je europsku sezonu na domaćem parketu. Furioznom prvom četvrtinom koju su dobili sa ogromnih 26:4 slomili su Ljubljančane te rutiniranom igrom u nastavku utakmice zabilježili visoku pobjedu.

Siena je u utakmicu krenula u svom stilu. Agresivnom obranom su već u početku susreta natjerali gostujuću momčad na veliki broj izgubljenih lopti te u četvrtoj minuti natjerali gostujućeg trenera Filipovskog na prvu minutu odmora kod rezultata 11:2 za domaćina.

Ni nakon time-outa situacija na terenu nije se promijenila. Prednost Siene rasla je iz minute u minutu, tako da su Talijani na kraju prve četvrtine pobjegli na plus 22 i ostavili Union Olimpiju na samo četiri postignuta poena u prvoj četvrtini!

Vezane vijesti

U drugoj četvrtini su gosti iz Ljubljane zaigrali puno bolje. Siena je smanjila agresivnost u obrani te izgubila nekoliko lopti u napadu, a na drugoj strani je mladi Bertrans unio živost u napadu Zmajčeka i s košem sa zvukom sirene smanjio zaostatak svoje ekipe na poluvremenu na podnošljivih devet poena (38:29).

Na početku drugog poluvremena vidjeli smo izjednačenu igru, domaćini su držali prednost od deset poena, a pred kraj treće četvrtine momčad trenera Pianigianija opet je stisnula gas i pobjegla gostima na plus 21 (61:40). U tom dijelu utakmice posebno se iskazao iskusni McCalebb, koji je svojim prodorima pod koš stvarao pomutnju u gostujućoj obrani. U zadnjem dijelu utakmice Siena je rutinirano održala visoko vodstvo te upisala drugu pobjedu u dvije utakmice u grupi D.

Kod domaćina najviše su se istaknuli McCalebb za 17 poena (9/9 za 2 poena) i K. Lavrinovič s 12 poena i 8 skokova, a kod Union Olimpije je jedini dvocifreni igrač bio Bertrans s 12 poena. Hrvatski reprezentativac u redovima Ljubljančana, Damir Markota, u statistiku se upisao sa 6 poena i 3 skoka, dok je prva zvijezda momčadi Union Olimpije Danny Green završio utakmicu bez koša iz igre (0/4 za 2 poena, 0/5 za 3 poena).

Autor: Simon Maljevac