Na vrhu ništa novog

Mišo Gulić • subota, 29.10.2011.

Osmo kolo Prve rukometne lige za žene donijelo nam je prekide crnih serija za ekipe Umaga i Orijenta koje su minimalnim, ali zasluženim pobjedama došle do novih bodova. Rukometašice Zameta su u uzbudljivom susretu svladale Arenu, a uvjerljive su bile Samoborke, Varaždinke i Lokosice.

Samobor - Sinj 30:19 (17:9)

Kada u sedmoj minuti postignete svoj prvi, a u 16. tek drugi gol, onda se boljem od visokog poraza teško možete nadati. Upravo to je bilanca sinjskih rukometašica koje su na gostovanju kod Samobora poražene rezultatom 30:19.

Samoborke su već nakon 15 minuta igre riješile pitanje pobjednika kada je semafor pokazivao 10:2, da bi se na poluvrijeme otišlo sa 17:9. Domaće su i u nastavku bile neumoljive pa su u 55. minuti zabilježile najvećih 30:16, ali Sinjanke s trima uzastopnim golovima ipak smanjuju na konačnih 30:19.

U redovima domaćeg sastava najbolje su bile Ivana Lovrić sa sedam i Matea Balaško sa šest zgoditaka, dok su kod gošći iz Sinja bolje od ostalih bile Dijana Poljak i Silvija Masnić sa šest, odnosno pet golova. Vrlo dobru partiju je pružila i vratarka Marija Borozan s 15 zaustavljenih lopti.

Zamet - Arena 26:24 (15:10)

Riječanke su do treće prvenstvene pobjede stigle u srazu s Arenom, ali tek nakon podosta muke i preokreta. Gošće su bolje otvorile i nakon osam minuta imale prednost od 5:1, da bi domaće serijom 6-0 u 14. minuti imale 7:5. Igračice Zameta su se potom razgoropadile i prvi dio zaključile s pet golova viška (15:10).

Sjajna igra domaćih se nastavila i u nastavku pa su nakon 51. minute igre imale velikih 24:15, međutim, opuštanje im se skoro obilo o glavu jer su Puljanke u 56., nakon serije 6-0, došle na minus tri (24:21), ali za više nije bilo snage pa su ipak upisale poraz od 26:24. Dina Brčić je za Zamet postigla šest, gol manje je dodala Ivana Vuković. Arenu je predvodila, ponovno sjajna, Tanja Kiridžić sa 11 zgoditaka, a dobru je pomoć imala i u Seleni Milošević koja je zabila njih osam.

Koka - Tvin Trgocentar 30:19 (13:7)

Osam od osam. Tako stvari stoje nakon osam odigranih kola kod ekipe Tvina, ali nažalost po njih, riječ je o osam poraza. Koka je u svojoj dvorani očekivano lako došla do bodova, iako prvi dio nije bio u potpunosti savršen, ali je ipak završen u njihovu korist rezultatom 13:7.

Nastavak je ponudio istu sliku, s tom razlikom što su domaće bile još za nijansu bolje i konačnih 30:19 je sasvim zasluženo, možda i premalo u odnosu na prikazano. Prva imena kod Varaždinki bile su Ivana Dežić sa sedam i Tea Jalušić sa šest zgoditaka. Najbolja Virovitičanka je bila Antonela Kuzman sa pet golova.

Sesvete Agroproteinka - Lokomotiva 21:30 (10:15)

Sesvećanke su nakon dva uzastopna slavlja u prvenstvu ipak doživjele poraz, a bolje su bile rukometašice Lokomotive. Domaće su se dobro držale prvih petnaestak minuta, ali kvaliteta gošći je ipak izašla na vidjelo pa su prvi dio zaključile u svoju korist rezultatom 15:10.

Odmah po otvaranju drugog dijela Lokosice su se "osigurale" i brzom igrom u potpunosti slomile otpor domaćih, a do kraja su to rutinirano održavale i slavile s konačnih 30:19. Najbolje u domaćim redovima su bile Ekaterina Nemaškalo i Nikolina Grmoja sa po šest golova, dok je u gostujućoj ekipi najpreciznija bila Sonja Bašić sa sedam zgoditaka.

Trešnjevka - Orijent 28:29 (13:15)

Gledatelji u SD na Trešnjevci su imali za vidjeti vrlo zanimljivu i neizvjesnu utakmicu u kojoj su domaće poražene od borbenih gošći iz Rijeke s tek golom razlike. Prvi dio protekao je u vrlo izjednačenoj predstavi, ali ipak sam kraj je pripao gošćama koje tako na odmor odlaze s 15:13.

Igračice Orijenta su nakon 39 minuta igre imale i pet golova viška (22:17), ali domaće se ne predaju i vrlo brzo sustižu svoje protivnice, a potom je uslijedila infarktna završnica. Zelene su u posljednjoj minuti povele sa 28:27, činilo se da su bliže pobjedi, ali tako nisu razmišljale i gošće koje s dva pogotka preokreću i dolaze do vrlo vrijednih bodova. Prva imena Trešnjevke su bile Diana Sabljak i Jelena Blažek s po tek tri postignuta gola. Kod pobjednica, po pet su zabile Ivana Juričić i Ana Debelić.

Umag - Dalmatinka 25:24 (15:8)

Umažanke su seriju poraza prekinule upravo protiv ekipe koja je najugodnije iznenađenje prvenstva, a veliku prednost s poluvremena su na kraju morale grčevito spašavati. Domaće su se nakon desetak minuta igre počele odvajati i do kraja poluvremena iznenađujuće izgradile prednost od 15:8.

Međutim, koliko god su dobro igrale u prvom, drugi dio nije bio za pohvaliti se, jer su gošće uhvatile priključak 15 minuta prije kraja susreta. Ipak, domaće nisu dozvolile potpuni preokret i na vrijeme su se trgnule te do kraja ipak zadržale gol prednosti, dovoljno za dva boda. Najzaslužnija za pobjedu je bila Josipa Bošković sa 11 golova, dok je kod gošći Renata Kežić postigla šest.