Podravka Vegeta
Podravka Vegeta 26:16 Zelina

Podravkin turbo ritam

Mišo Gulić • četvrtak, 27.10.2011.

Koprivnička Podravka ubrzanim ritmom rješava svoje prvenstvene obveze, a dan nakon što je u Puli svladala Arenu, na svom parketu isto je učinila i Zelini te tako spremna dočekuje subotnji okršaj u Ligi prvakinja.

Podravka Vegeta - Zelina 26:16 (12:7)

Koprivnica, sportska dvorana, gledatelja: 200
Suci: Dejan Plentaj (Bjelovar) i Mario Ružić (Virovitica)

Podravka Vegeta: Žderić (9 obrana), Jelčić (8 obrana), Kapitanović, Čović (1), Kožnjak (6), Pongrac (6), Petković, Gaće (2), Damjanović, Milanović Litre (5), Dragišić, Vidak (1), Havić, Tatari, Horvat (5), Pušić-Koroljević.
Trener. Neven Hrupec

Zelina: Križanac (3 obrane), Jukić (3 obrane), Markešić, Ercegovac (3), Peti (1), Antolković (1), Madžarac (2), Pavičić, Knježević (6), Vukojević (1), Džono, Legin, Vulić (1), Stipić, Galić (1), Valetić.
Trener: Goran Mrđen

Sedmerci: Podravka 1(1); Zelina 2(1)
Isključenja: Podravka Vegeta 10 minuta; Zelina 12 minuta

Podravka je u nešto izmijenjenom sastavu dočekala Zelinu u okviru osmog kola Prve hrvatske rukometne lige za žene te slavila s uvjerljivih 26:16.

Sredinom prvog dijela gošće su imale rezultatski priključak (4:3), ali nije to bio realan odnos snaga pa domaće u 24. minuti bilježe 9:5, da bi se na odmor otišlo s 12:7.

Nastavak je donio još konkretniju igru Podravkašica, prvenstveno trojca Kožnjak, Pongrac i Milanović Litre, a već nakon 13. minuta igre u nastavku semafor je pokazivao 19:9 pa je do kraja jedino bilo pitanje s kolikim će minusom gošće biti ispraćene iz Koprivnice.

Do kraja susreta domaće nisu bile pretjerano motivirane za ganjati gol razliku, a vjerojatno je i čuvanje snage pred subotnji okršaj s Larvikom bilo jedan od razloga zbog kojeg su gošće upisale prihvatljiv poraz od 26:16.