Borac Banja Luka 26:31 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Metalurg bolji od Borca

Sportnet • četvrtak, 27.10.2011.

U sklopu šestog kola regionalne SEHA lige, Borac iz Banja Luke ugostio je jednog od glavnih favorita za naslov, Metalurg iz Skoplja. U sjajnoj atmosferi u banjalučkoj dvorani Borik, rukometaši makedonskog Metalurga pobijedili su domaći Borac rezultatom 26:31.

Gosti su od starta utakmice nametnuli svoj ritam, te su vrlo brzo poveli s 4:0. Tu prednost gostujuća momčad sjajnom igrom održava do kraja susreta bez ozbiljnijeg priključka domaće ekipe.

Nerješiva enigma za domaću momčad bio je bek gostiju Naumče Mojsovski, inače prvi strijelac Lige prvaka, koji je vodio svoju momčad do plus šest na poluvremenu utakmice. Na odmor se odlazi rezultatom 10:16.

U drugom poluvremenu gostujuća ekipa nastavlja odličnu igru i u 54. minuti utakmice domaćini se nalaze u minusu od deset pogodaka razlike (19:29). Domaća ekipa nije imala odgovor na odličnu igru izabranika Line Červara, koji u potpunosti kontroliraju cijelu utakmicu. Do kraja susreta Borac smanjuje rezultat na pristojnih pet pogodaka razlike, a utakmica završava rezultatom 26:31.

Igrači Metalurga opravdali su status favorita uoči ove utakmice, te su novom pobjedom zasjeli na vrh tablice.

(Tekst: Tomislav Rukelj)