Genk uzeo bod Chelseaju

Josip Piršljin • utorak, 01.11.2011.

U skupini E Lige prvaka belgijski Genk je zabio prvi pogodak ove sezone u najelitnijem europskom natjecanju čime je došao do boda protiv favoriziranog Chelseaja. Valencia je u drugoj utakmici uzvratila Bayeru za poraz u prošlom kolu, te se vratila u borbu za drugu poziciju u skupini.

Genk - Chelsea 1:1
(Vossen 61'/Ramires 26')

Chelsea je u Belgiji išao po nova tri boda nakon 5:0 pobjede protiv Genka u prošlom kolu, no to se nije ostvarilo. Do početnog vodstva igrači Andre Villas-Boasa došli su u 26. minuti kada je zabio Brazilac Ramires nakon akcije s Fernandom Torresom. Pred kraj prvog dijela Englezi su mogli povećati svoje vodstvo, no nisu realizirali kazneni udarac.

Thomas Buffel je u domaćem sastavu igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, a s bijele je točke pucao David Luiz. Ipak, ostalo je 0:1 pošto je njegov udarac zaustavio vratar Genka Mađar Laszlo Köteles. Domaći su malo hrabrije ušli u nastavak susreta, a to im se isplatilo u 61. minuti kada su zabili prvi ovosezonski gol u Ligi prvaka preko Jelle Vossena što im je bilo dovoljno da osiguraju remi.

Valencia - Bayer Leverkusen 3:1
(Jonas 1', Soldado 65', Rami 75'/Kießling 31')

Susret na Mestalli nije mogao početi bolje za domaću momčad. Igrala se tek prva minuta, a Valencia je došla do početnog vodstva kada je Brazilac Jonas udarcem s ruba šesnaesterca pogodio donji lijevi kut vratara Bernda Lena. Ipak, gosti iz Leverkusena su se uspjeli vratiti u igru do kraja prvog poluvremena.

Nakon pola sata igre Bayer je izjednačio preko Stefana Kießlinga koji je pogodio glavom na ubačaj Michaela Ballacka. No, Španjolci su u drugom dijelu malo pojačali tempo i stigli do nova tri boda čime su se približili Nijemcima na bod zaostatka. U 65. minuti je iz blizine pogodio Roberto Soldado, a na 3:1 je povisio Adil Rami glavom na ubačaj Tina Coste.

• Obrisan korisnik02.11.2011. u 12:18
    previse serete covjek izgubio 2 utakmice zaredom a znamo kako je jadno qpr dobio i on ce odmah letit,a t dole pogledaj ponovno kako je luiz opuco pa onda kad pogledas reci mi bili rekao da je luiz promasio ili golman obranio
  • Obrisan korisnik01.11.2011. u 23:51
    Villas-boas izgubio konce čelzi me sve više poseća na inter iz neki davni dana troši se veliki novac neprestano mjenjanje trenera rezultata nidgje opet ponavljam morunho vrati se plizzzzz
  • Obrisan korisnik01.11.2011. u 23:24
    visca el valencia!!!! :) ajmo sad dobit ove belgijanezere i onda hrabro u london!