Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac 1:2 Jaska Vinogradar

Dragovoljci tonu sve dublje

Damir Žbulj • subota, 05.11.2011.

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca nastavili su sa slabim ovosezonski drugoligaškim rezultatima. U 12. kolu Druge HNL doživjeli su novi prvenstveni poraz, na domaćem terenu bolja od njih bila je ekipa Vinogradara, koja je tako stigla do svoje šeste pobjede.

Kako sada stvari stoje, nogometaši Hrvatskog dragovoljaca, mogu se polako, ali sigurno oprostiti od borbe za vrh ovosezonskog drugoligaškog poretka. Najave na početku sezone o ekspresnom povratku u najviši rang hrvatskog nogometa nisu potvrđene niti u pripremi sezone, niti u selekciji igrača, ali niti na zelenom travnjaku. Protiv Vinogradara doživjeli su i peti prvenstveni poraz, trenutno se nalaze na desetoj poziciji, a u 11 odigranih utakmica (u jednom kolu bili su slobodni), osvojili su svega 12 bodova. Puno premalo za klupski renome kakav ima Dragovoljac.

Nakon što u prošlom kolu nisu iskoristili 'gostovanje' u Sigetu na svom travnjaku protiv ekipe Rudeša, s igračem više (sat vremena utakmice) i pogotkom više ušli su u završnicu te utakmice, da bi im Galić u 90. minuti zabio pogodak za izjednačenje i konačnih 2:2, u 12. kolu hitno im je trebala pobjeda protiv solidne ekipe Vinogradara. Gosti su u susret ušli bez da su u dosadašnjem dijelu prvenstva remizirali s bilo kojom drugoligaškom ekipom, što je na kraju i ostao statistički podatak koji će prenijeti i u iduće 13. kolo Druge HNL.

Vinogradar je u Sigetu stigao do prednosti nakon pola sata igre. Antonio Hrnčević uspio je poslati loptu iza leđa kapetana domaćih, vratara Ivana Čovića, za pomalo iznenađujućih 0:1. Hrvatski dragovoljac nije bio bez svojih prilika, ali do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao pa se na odmor odlazi minimalnim vodstvom gostiju.

Na odmoru trener domaćih Zdenko Glumac u svlačionici ostavlja Husineca, u igru ulazi Kostanjski, a odlučan izlazak na teren Crnih u nastavku isplatio se nakon samo dvije minute igre što se lopta zakotrljala ponovno s centra igrališta. Mario Rašić nadmudrio je obranu gostiju i mladog vratara Kahlinu, za ekspresno izjednačenje rezultata na 1:1.

No, umjesto da iskoriste brzinsko postignuti pogodak u nastavku i inicijativnu na terenu, da postignu i drugi pogodak i potpuno okrenu utakmicu na svoju stranu, nogometaši Hrvatskog dragovoljca u 74. minuti utakmice još jednom su morali po loptu u svoju mrežu. Strijelac za Vinogradar bio je Gabrijel Boban. Domaćin se od još jednog primljenog gola nije oporavio do kraja dvoboja pa su tako tri boda otišla zajedno s ekipom Vinogradara u Mladinu. Sigurni smo kako će ih u duhu nadolazećih vinskih blagdana znati i dostojno proslaviti.

Vinogradar je ovom pobjednom upisao i 18. bod, a trenutno se nalazi na petoj poziciji drugoligaškog poretka. Hrvatski dragovoljac bliže je dnu nego vrhu ljestvice. Samo 12 osvojenih bodova, uz čak pet poraza iz 11 odigranih utakmica sigurno nisu mogli niti zamisliti na početku sezone. Vjerojatno u Sigetu jedva čekaju da ovaj jesenski dio sezona završi, kako bi zimsku pauzu mogli na što bolji način iskoristiti za konsolidaciju svojih redova.