Junak 0:1 Imotski
Imotski

Imotski trijumfalno kroz Sinj

Iz Sinja:Mišo Gulić • subota, 05.11.2011.

Nogometaši Imotskog su u derbiju 12. kola minimalno slavili na gostovanju kod sinjskog Junaka, a ključnim detaljima su se pokazali ulazak Perković-Šantara u drugom dijelu i još jedan u nizu promašenih jedanaesteraca nogometaša Junaka. Susret je privukao i priličan broj gledatelja, međutim, teško da su mogli uživati u vrlo rastrganoj predstavi obaju momčadi.

Junak - Imotski 0:1 (0:0)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 1000
Suci: Vedran Mamić; Hrvoje Radić, Jakov Gabela (svi Split)
Strijelac: Zvonimir Perković-Šantar 76'

Junak: Runje, Samardžić, Ajduković, Ljubas, Mandac, Poljak, Šindik, Tadić (od 78. Sučić), Kozina (od 70. Midenjak), Klarica (od 57. Gale), Lagator.
Trener: Mirko Labrović

Imotski: Milina, Vučemilović-Grgić, Mrčela, Bekavac, Krištić (od 52. Perković-Šantar), Todorić, Jonjić (od 90. Karoglan), Vidošević, Đuzel (od 61. Dilber), Zelenika, Mandarić.
Trener: Mirko Grabovac

Junak je nakon dvije uzastopne pobjede posrnuo na svom terenu u Sinju, a bolji su bili gosti iz Imotskog s minimalnih 1:0. Ponovno su Sinjani promašili jedanaesterac pri rezultatu 0:0 (treći u tri utakmice), a za razliku od prijašnjih susreta ovaj put su kažnjeni gubitkom svih bodova. S druge strane gosti su pobjedom, privremeno, preuzeli vrh ljestvice i prometnuli se, uz Mosor, u najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva.

Imoćani su od samog početka postavili čvrst blok ispred svog gola i branili se s 10 igrača, dok blaga inicijativa domaćih ipak nije polučila neku ozbiljniju priliku.

U 10. minuti nesporazum Runje i Ljubasa umalo je rezultirao golom Imotskog, ali na njihovu sreću lopta je otišla pored vratiju. Četiri minute potom ponovno prijete gosti, ovaj put iz slobodnog udarca s nekih 25 metara je pokušao Đuzel, ali lopta odlazi preko gola. Prva prilika za domaće zbila se u 20. minuti kada je Klarica fino ubacio na peterac gostujuće momčadi, no za malo je prekratak ostao Lagator.

Igrala se 26. minuta kada je Bekavac igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudac nije ni trenutak dvojio te je pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo kapetan Junaka Mandac, mlako tukao i tako proslavio vratara Milinu. Bio je to čak treći promašen kazneni udarac Junaka u posljednje tri utakmice, dva puta Mandac i jednom Poljak.

Nisu se Sinjani obeshrabrili nakon promašenog jedanaesterca pa su u 30. minuti složili vrlo dobru polukontru, međutim, loše je Lagator zahvatio loptu i u izglednoj situaciji pucao pored gola.

Do odlaska na odmor nije bilo većih uzbuđenja, nulom su ipak zadovoljniji mogli biti gosti, dok je domaćima ostao žal za promašenim jedanaestercem.

Nastavak nije ponudio igru kakva se očekivala od dvaju klubova iz gornjeg doma prvenstvene ljestvice, igralo se većinom na sredini terena uz velik broj grešaka i uz podosta prekida.

Na prvu prigodu trebalo je čekati do 57. minute, a tada se Lagator sjurio u kazneni prostor Imotskog i oštro pucao pored gola. Blaga terenska inicijativa Junaka rezultirala je i pokušajem Poljaka iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali ponovno je kao pobjednik izašao gostujući vratar, doduše uz pomoć živog zida.

Igra se potom primirila, a onda je u 76. uslijedio šok za domaće i slavlje za goste. Naime, brza polukontra Imotskog u priliku je izbacila 19-godišnjeg Perković-Šantara koji hladnokrvno šalje loptu pored vratara Runje, na radost 50-ak gostujućih navijača.

Pokušavali su potom domaći pritisnuti, ali do kraja smo vidjeli tek sjajan pokušaj strijelca Perković-Šantara iz slobodnog udarca, no ovaj put iskazao se Runje i spriječio povećanje gostujućeg vodstva. Najbolja obrana lige, ona Imotska, je opravdala takav status pa su na kraju slavili velika tri boda s kojima su, barem privremeno, preuzeli vrh prvenstvene ljestvice.

Netom po završetku susreta, trener domaćih Mirko Labrović je rekao: "Prije svega želim čestitati momčadi Imotskog koja se pokazala kao jedna čvrsta i dobra momčad, ali ipak ostaje veliko pitanje kako bi se utakmica razvijala da smo uspjeli zabiti iz jedanaesterca u prvom dijelu. Moram čestitati i svojim igračima koji su odigrali hrabro, ali eto, kažnjeni smo iz jedne jedine šanse koju smo im dopustili. Treći promašen jedanaesterac u tri utakmice, zaista nevjerojatno, ali sada smo valjda ispucali sve te pehove i idemo dalje."

Sasvim razumljivo, presretan je bio gostujući strateg Mirko Grabovac: "Bila je ovo vrlo teška utakmica, ali smatram kako smo ipak zasluženo slavili u ovoj utakmici. Sve ovo je ipak plod našeg dobrog rada i forsiranja naših domaćih igrača koji su se pokazali kao prevaga i u ovoj pobjedi."