Sculli Rejin joker, Milan dominantan

Vedran Filipović • nedjelja, 06.11.2011.

Utakmica Genoe i Intera je odgođena zbog poplave u Liguriji, no susreti Serie A u 15 sati počeli su po planu. Milan, Lazio, Atalanta, Chievo i Udinese ostvarili su domaće pobjede dok je čast gostiju spasio Lecce protiv Catanije. Rossoneri su bili posebno nadahnuti...

Milan je na Meazzi lako potopio Cataniju s 4:0, no vrlo lako su gosti mogli stradati kao Osasuna na Santiago Bernabeuu. Rossoneri su poveli nakon sedam minuta utakmice, Lanzafame je u kaznenom prostoru srušio Ibrahimovića koji realizira jedanaesterac za vodstvo. Nakon nekoliko gužvi ispred Andujara, u 24. je stiglo povećanje prednosti preko Robinha. Gosti nisu imali nikakvog rješenja za napadački dvojac Allegrija iza čijih leđa su također bili raspoloženi Aquilani, Seedorf, Zambrotta... Da nije bilo poneke sebičnosti napadača Milana i dobrih obrana argentinskog vratara, gosti su mogli potpuno poniženi na odmor.

Ipak, u 54. Abbiati je krivo procijenio let lopte koja je na njegovu sreću završila na prečki. U 69. minuti 3:0 za domaćine, Seedorf je zabio uz pomoć Lodija da bi Zambrotta tri minute kasnije natrčao na loptu nakon što je Andujar obranio slobodni udarac Aquilanija. Ovo je bio prvi gol talijanskog obrambenog igrača nakon 28. rujna 2008.

Susret se nakon toga primirio, domaćini su se zadovoljili s četiri pogotka dok su Slonovi podigli intenzitet igre u drugom dijelu, poneki put došli pred Abbiatija, no bilo je to premalo da ugroze danas raspoloženi Milan.

Na Friuliju je Udinese minimalno slavio protiv Siene, a u prednost su došli nedugo nakon prvog sučevog zvižduka, točnije prošlo je 50 sekundi. Antonio di Natale ubacio je s lijeve strane u šesnaesterac gdje se dobro snašao Floro Flores čiju udarac brani Brkić, no nažalost lopta se odbija točno na udarac Dušanu Basti koji takvu priliku nije mogao promašiti. Handanović je u 18. minuti spasio svoju mrežu nakon udarca Brienze. Unatoč dobrim prilikama s obje strane, rezultat se do odmora nije mijenjao.

Deset minuta u nastavku trebalo je napadačkom dvojcu Zebri da stvore novu opasnost pred raspoloženim Brkićem, no pogodak je stigao nešto kasnije, u 64. minuti. Francesco Guidolin zna da se uvijek može osloniti na di Natalea koji mu je ovog puta donio povećanje vodstva. Ipak, gledatelji su do samog kraja strepili za bodove budući da je Bolzoni smanjio u 77.minuti na asistenciju Calaija.

Nebesko plavi Rimljani dugo su lomili, no na kraju ipak slomili otpor Parme na Olimpicu. Diakité je na početku čistio s loptu s gol linije te spasio domaće hladnog tuša. Do odmora su prijetili Hernanes i Klose, no i Giovinco je samo čekao opuštanje zadnje linije Laziala.

Na poluvremenu je u svlačionici ostao Lulić kojega je zamijenio Sculli što se pokazao kao pun pogodak bivšeg Hajdukovog trenera Reje. Pet minuta prije kraja susreta Klose je probio stranu, Kozak pucao, obrana gostiju spretno odbila, no samo do domaćeg jokera s klupe koji loptu gura preko crte te daje Laziju nova tri boda i zadržavanje u gornjem dijelu tablice

Kasni pogodak obradovao je i navijače Atalante protiv Cagliarija. Nije se gledao dobar nogomet u prvom dijelu, istaknuli su se tek Moralez i Cigarini za domaću momčad koja je nastavila s pritiskom i u drugom dijelu. Massiello je u 47. pogodio prečku, dok je neprecizan u 79. minuti bio Marilungo koji je zamijenio Moraleza. Ipak, bolja igra se isplatila minutu kasnije.

Bivši napadač Napolija i Udinesea German Denis odlično je loptom prebacio Agazzija i donio erupciju oduševljenja Atalantinim navijačima, ali i svome treneru Colantuonu.

Fiorentina je minimalno poražena u Veroni gdje su Leteći magarci do pobjede došli golom Rigonija u 66. minuti. Pokušavale su Viole izjednačiti preko Jovetića, no obrana Chieva osujetila je svaki gostujući pokušaj.

Jedan gol bio je dovoljan i Lecceu kod Cesene za koju je Marko Livaja odigrao posljednjih 15 minuta. Junak Giallorossa zove se Juan Cuadrado koji se na Via del Maru nalazi na posudbi iz Udinesea.

• Obrisan korisnik06.11.2011. u 19:47
    Danas u napulju prelijepo vrijeme. Imaju i dokazi za to. Čini mi se da je utakmica između Napolija i Juventusa odgođena zbog nečeg drugog. Sumnjivo je to.
  • Obrisan korisnik06.11.2011. u 18:02
    ...samo jedan ispravak teksta, utakmica lazia je u pitanju gol je pao malo drugačije nego što je ovdje napisano, klose je napravio prodor i na njegovu povratnu loptu na gol je šutirao kozak a ne klose kao što piše u tekstu što su dva igrača parme spretno blokirala i onda je s crte sculli ubacio... [više na forumu]