Napoli 3:3 Juventus
Juventus

Napoli i Juventus bez pobjednika u golijadi

Branimir Markota • utorak, 29.11.2011.

Večeras je na napuljskom San Paolu odigrana zaostala utakmica 11. kola Serie A. Napoli i Juventus odigrali su utakmicu za prste polizati i još su jednom dokazali da se na Apeninima može igrati totalni nogomet. Svakom protivniku je pripalo po jedno poluvrijeme, a konačnih 3:3 može zadovoljiti i najizbirljivije poklonike nogometa.

Vecchia Signora i dalje ne zna za poraz. Iako je u večerašnjem nogometnom vatrometu u gradu podno Vezuva, bila na teškom iskušenju, Conteova družina je odličnom izvedbom u drugom dijelu uspjela izbjeći prvi poraz i i dalje se smiješi ostatku lige s vrha "čizme".

Bianconeri su bolje otvorili susret i već su u sedmoj minuti zaprijetili Morganu De Sanctisu, no udarac Mirka Vučinića prohujao je pored desne vratnice Napolijevog čuvara mreže.

Nakon početne podređenosti domaćin je živnuo i počeo je stvarati neugodnosti pred Buffonom. Nerješiva zagonetka za Juventusovu obranu večeras je bio Ezequiel Lavezzi, koji je u 14. minuti izborio najstrožu kaznu nakon neopreznog starta Pirla. Marek Hamšik je uzeo loptu i zabio, San Paolo je proključao, no djelitelj pravde Tagliavento tražio je ponovno izvođenje. Iz drugog pokušaja Hamšik je bio neprecizan i semafor je i dalje pokazivao nule.

Međutim, Napoliju se bolja igra isplatila u 23. minuti. Nakon Lavezzijevog slobodnog udarca s poludistance, lopta se odbila točno na Hamšikovu glavu, kojemu nije bilo teško zabiti za vodstvo Napolitanaca. Tri minute kasnije Interovac u dresu Napolija, Makedonac, Goran Pandev mogao je udvostručiti vodstvo domaćina, no Buffon je zaustavio njegov udarac.

Obrana Stare Dame će ipak sanjati snalažljivog Makedonca jer je u 40. minuti povisio vodstvo na 2:0. Pirlo je izgubio duel u opasnoj zoni, lopta je došla do Pandeva, koji neobranjivo pogađa desni kut Buffonove mreže i dovodi prepuni San Paolo do nove ekstaze.

U nastavak je izišao jedan sasvim novi Juventus. Conteovi učenici su zagospodarili terenom i ubrzo su ubrali plod svoje dobre igre. Vidal je u 48. minuti sjajnom loptom izbacio cijelu obranu Napolija, a Matri hladnokrvno poentira za 2:1. Mogao je Juventus ubrzo i do izjednačenja, no Vučinićev udarac nakon sjajnog prodora brani De Sanctis.

U jeku Juventusove dominacije, Napoli je povećao svoje vodstvo. U 68. minuti Maggio je ubacio loptu s desne strane, Pandev je kao na ringišpilu zavrtio Bonuccija oko svoje osi i fenomenalnim udarcem matirao Buffona.

No, Stara Dama je i dalje bila puna baruta i još je jače napala De Sanctisov gol. Trud se Bianconerima isplatio već u 72. minuti. Vučinić je centaršutom s desne strane, na suprotnom dijelu kaznenog prostora Napolija pronašao usamljenog Estigarribiju koji provlači loptu ispod De Sanctisa i smanjuje na 3:2.

Potpuni preokret i izjednačenje Juventusu donosi Pepe u 79. minuti. Krilni igrač Juventusa s centra se sjurio prema Napolijevom golu, poput čunjeva je ispred sebe nizao igrače Napolija i postavio konačnih 3:3.