Utrecht zabio Ajaxu šest golova

Josip Piršljin • nedjelja, 06.11.2011.

U 12. kolu nizozemske Eredivisie nogometaši Utrechta i Ajaxa odigrali su utakmicu na kojoj je palo čak deset golova, a krajnji rezultat bio je 6:4 za Utrecht. AZ je sigurnom pobjedom zadržao vrh tablice, a slavili su i drugoplasirani Twente, te prateći PSV.

Ajax se nakon uvjerljive pobjede nad zagrebačkim Dinamom u Ligi prvaka nadao bodovima i protiv Utrechta u novom kolu Eredivisie, no igrači Franka de Boera doživjeli su poraz i primili čak šest pogodaka.

Počelo je dobro za Kopljanike nakon gola Buljkina u osmoj minuti, no preokret domaćoj momčadi donose Asare i Duplan. Ipak, do kraja prvog poluvremena Ajax je ponovno uspio doći do vodstva kada su pogotke postigli Ooijer i drugi put Buljkin.

Početkom drugog dijela uslijedilo je sjajnih deset minuta za Utrecht u kojem su igrači Jana Woutersa postigli čak tri gola. Najprije je na 3:3 izjednačio Bovenberg, a u strijelce su se upisali i Mulenga i još jednom Asare. U 72. minuti Danac Eriksen je smanjio na 5:4 nakon čega su uslijedili brojni napadi gostiju kako bi izravnali rezultat, ali samo su primili još jedan gol, i to u šestoj minuti sudačke nadoknade kojeg je zabio Kali.

Vodeća momčad prvenstva i dalje niže pobjede. AZ je u ovom kolu lako svladao ADO Den Haag s 3:0, a posljednji je put izgubio još u drugom kolu. Strijelci su bili Holman, Maher i Altidore čime je momčad iz Alkmaara zadržala šest bodova više od drugoplasiranog Twentea.

PSV je na svom Philips stadionu odradio posao protiv Heraclesa i zadržao priključak na vrhu ljestvice. Gosti su prvi došli do vodstva golom Van der Lindena i tim se rezultatom otišlo na odmor premda je PSV imao kazneni udarac, no nije ga realizirao Wijnaldum. U nastavku su stvari sjele na svoje mjesto kada je izjednačio Toivonen, a Lens s tri pogotka postavio konačni rezultat 4:1.

Twente je poslije pobjede nad Odenseom u Europskoj ligi upisao sva tri boda i protiv De Graafschapa. Gosti nisu imali previše šansi u Enschedeu, primili su četiri pogodaka i ostali na 16. poziciji. Prvi pogodak na utakmici pao je u 40. minuti kada je početnu prednost Twenteu donio Wisgerhof. Nakon sat vremena igre Twente je s dva brza gola riješio pitanje pobjednika, a zabili su Luuk de Jong i John. Konačnih 4:0 postavio je Fer pet minuta prije kraja.

Feyenoord je nastavio crni niz poslije ispadanja u Kupu i poraza od 6:0 u prošlom kolu. Ovog su puta izgubili od NEC-a s 1:0, dok je Heerenveen slavio u gostima kod Rode i upisao treću pobjedu zaredom. Sva tri boda još su osvojili nogometaši NAC-a iz Brede, dok su remizirali Venlo i Excelsior, te Waalwijk i Groningen.