Bordeaux prekinuo niz PSG-a

Maj Gašparac • nedjelja, 06.11.2011.

U 13. kolu francuskog prvenstva momčadi iz vrha ljestvice nisu ostvarile dobre rezultate. Vodeći Paris Saint Germain remijem u Bordeauxu prekinuo je niz od pet uzastopnih pobjeda, a tri boda nije uspjela osvojiti ni momčad Montpelliera. Iznenađenje je i četvrti ovosezonski poraz Lyona koji je izgubio od Sochauxa.

U derbiju 13. kola francuskog prvenstva Bordeaux i Paris Saint Germain podijelili su bodove. Vodeća momčad lige na gostovanju u Bordeauxu odigrala je 1:1 te tako nije uspjela nastaviti svoj niz od pet uzastopnih pobjeda. Utakmica je vrlo dobro počela za Parižane. Poveli su u 10. minuti kada je Mohamed Sissoko poentirao nakon kornera. No, to vodstvo gostiju nije dugo potrajalo. Tri minute kasnije Yoan Gouffran pogodio je za konačnih 1:1 i podjelu bodova.

Nogometaši Marseillea nastavili su s dobrim rezultatima. Danas su na domaćem terenu slavili protiv Nice rezultatom 2:0 i upisali treću pobjedu u nizu. Aktualni viceprvaci Francuske pobjedu su izborili u kasnijoj fazi susreta. Andre Ayew doveo je Marseille u vodstvo u 72. minuti, dok je strijelac drugog zgoditka bio Loic Remy koji je uspješno realizirao jedanaesterac u šestoj minuti sudačke nadoknade vremena.

Momčad Lyona doživjela je poraz na gostovanju kod Sochauxa. Domaćini su poveli u 10. minuti autogolom Alyja Cissokha koji je nespretno reagirao nakon udarca iz kuta. No, to vodstvo nije dugo potrajalo. Lyon je izjednačio četiri minute kasnije kada je prvu ozbiljniju priliku pred golom Sochauxa realizirao Alexandre Lacazette. Pobjedu su domaćini izborili golom Ryada Boudebouza koji je poentirao iz jedanaesterca u 43. minuti. U drugom poluvremenu obje momčadi su pokušavale postići pogodak, no rezultat se nije mijenjao.

Caen je na svojem travnjaku uvjerljivo svladao Dijon. Susret je završio rezultatom 3:0 u korist domaće momčadi. Gregory Leca doveo je Caen u vodstvo deset minuta prije završetka prvog dijela, a pobjedu su osigurali Frederic Bulot i Pierre-Alain Frau koji su bili strijelci preostala dva pogotka u drugom dijelu.

Nogometaši Lorienta ostvarili su pobjedu protiv kluba s dna ljestvice, Ajaccioa. Poveli su lijepim pogotkom Yanna Jouffrea koji je zatresao mrežu udarcem iz daljine u 63. minuti, a slavlje je osigurao Gilles Sunu golom za konačnih 2:0 osam minuta prije kraja susreta.

Momčad Nancyja svladala je pred vlastitim gledateljima Brest i tako ostvarila drugu pobjedu u sezoni. U dramatičnoj utakmici domaćini su poveli pogotkom Jung Jo-Gooka nakon 64 minute igre. Pet minuta prije kraja susreta rezultat je poravnao Benoit Lesoimier, a tri boda nogometaši Nancyja izborili su zahvaljujući pogotku Daniela Niculaea u 87. minuti.

Momčadi Rennesa i Valenciennesa podijelile su bodove. Utakmica tih protivnika okončana je rezultatom 1:1. Rennes je poveo pogotkom Jiresa Kembe u 21. minuti, a rezultat je poravnao Remi Gomis osam minuta kasnije udarcem glavom nakon kornera.

Identičnim rezultatom završen je i susret Saint-Étiennea i Montpelliera. Momčad Saint-Étiennea odigrala je bolje prvo poluvrijeme i zasluženo povela nakon 32. minute igre. Strijelac je bio Banel Nicolita koji je poentirao na asistenciju Fabiena Lemoinea. Montpellier je izjednačio u drugom dijelu, a zgoditak je postigao Joris Marveaux u 57. minuti.

Auxerre je na domaćem terenu svladao Toulouse rezultatom 2:0. Prvi dio susreta nije ponudio mnogo zanimljivosti, a domaćini su došli u vodstvo nakon nešto više od sat vremena igre. Za 1:0 poentirao je Yaya Sanogo, a prednost Auxerrea udvostručio je Roy Contout dvije minute prije kraja.

• Obrisan korisnik08.11.2011. u 12:14
    Lik je očito Katalonac. Pa ni Milan ne spada u vrh ako čemo tako .
  • Obrisan korisnik07.11.2011. u 11:52
    Glupa izjava, Ležerni. Vidi Shalke prošle sezone, recimo.
  • Obrisan korisnik07.11.2011. u 10:22
    al nije isto igrat domaću ligu i LP, a zašto dinamo ne spada ligu prvaka to samo ti znaš jer su je zaslužili osvajanjem nacionalnog prvenstva i borbom kroz kvalifikacije, uostalom zar misliš da bi malmo bolje prošao od njih?
  • Obrisan korisnik07.11.2011. u 09:59