Precizni Mravi se izvukli u Laškom

Ante Zovko • subota, 12.11.2011.

Zagreb CO jedva je uspio pobijediti posljednjeplasiranu momčad ABA lige u sedmom kolu. Nakon što su spasili veliki zaostatak, Damir Mulaomerović je zapečatio pobjedu sudbinu domaćina tricom za konačnih 86:85.

Gostovanje u Malagi mora da je ostavilo traga na košarkašima Zagreb Croatia osiguranja jer teško je naći neki drugi razlog za slabu partiju u Laškom protiv Zlatoroga koji je u prethodnom kolu poražen od Širokog 25 razlike, a prije toga stradao u Pioniru kod Zvezde 40 razlike.

Nakon promašene trice Rančića, Zlatorog četiri minute prije završetka bježi na 79:72, ali šuter Mrava se ispravlja svojom trećom tricom. May je dodao šest poena iz šest pokušaja s linije slobodnih bacanja i Zagreb se s 9:0 vratio u igru. Sudbinu je u svoje ruke uzeo Mulaomerović koji prvo nakon kontre polaže dva poena, a u posljednjoj minuti pogađa tricu za odlučujućih 86:83. Čokadarević je samo uspio smanjiti.

Vezane vijesti

Zlatorog je puno bolje otvorio utakmicu i stekao prvu dvoznamenkastu prednost (17:7). No, gosti se vraćaju u samo dvije minute i utamica tada ulazi u ravnopravnije vode. Mario Kasun dominirao je u reketu kod Zagreba, Krunoslav Simon dodavao je poene kad je trebalo, ali Mravima je nerješiva enigma bio Vladimir Panić (odigrao svih 40 minuta) koji je "trpao" i ispred i iza trice (8/9 za dva, 2/3 ta tri).

Zagreb je uglavnom bio u mininalnom zaostatku (konstantno do 38. minute) i uspio tako dogurati do završnice u kojoj su May i Mulaomerović bili mirne ruke i donijeli i trećem zagrebačkom klubu pobjedu u ovom kolu.

Kasun je bio prvi strijelac Mrava, s 24 ubačaja (8/11 za dva) uz 12 skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu istaknuo je kandidaturu za petorku kola. Simon je imao 19 poena, sedam skokova, četiri ukradene lopte i četiri asistencije. May je dodao 17 uz osam skokova, a junak Mulaomerović 11 poena, dva skoka i tri asistencije.

Panić je vukao Zlatorog s 29 poena (10/12 iz igre), četiri skoka i šest asistencija. Čokadarević je ubacio 17 (osam skokova, tri asistencije), a Škifić 12 poena (tri skoka), dok je šest asistencija imao i Vujasinović (sedam poena, tri skoka).

Otvara se prilika i za treću Zagrebovu uzastopnu pobjedu u ABA ligu jer u osmom kolu u Draženov dom stiže drugi slovenski klub iz donjeg doma, Helios.