Partizan se provukao na Pecari

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • ponedjeljak, 14.11.2011.

Više od 4.000 gledatelja svjedočilo je novom košarkaškom spektaklu na Pecari. Samo su trenuci dijelili domaće gledatelje od slavlja. Košarkaši Partizana s više mirnoće ušli su u zadnje presudne sekunde utakmice i to je odlučilo. Pljesak na kraju utakmice upućen igračima oba tima najbolja je potvrda da su Široki i Partizan odigrali odličnu utakmicu.

Nije to bila za oko lijepa i atraktivna utakmica već surova košarkaška borba u oba reketa. Premda se Nikola Peković u reketu doimao kao pravi gorostas, domaći centri hrabro su se nosili s njim. No, problem je bio kad bi ga zatvorili, a on promašio, gosti su opet stizali prvi do lopte i gradili novi napad. Upravo zbog tvrdih obrana početak utakmice donio je malo poena. U petoj minuti bilo je 5:9, na isteku prve četvrtine 11:16.

Hrabra igra u obrani i slobodniji ulazak u napadačke akcije donio je domaćoj momčadi povoljniji rezultat u nastavku utakmice. Gosti su znali da im najveća opasnost prijeti od Pilepića pa su ga dobro čuvali, dok je Butorac promašio nekoliko otvorenih šutova. No, pojavio se iznenada Dalibor Peršić s dobrom napadačkom serijom pa je prvo poluvrijeme završilo 32:32.

Bez obzira što je Široki poveo 34:32 treća četvrtina prošla je ipak u dominaciji gostiju koji su je završili s prednošću 49:58. No, bez obzira na višak od devet poena Beograđani su još bili daleko od pobjede, jer su Peršić, Pilepić i Bilinovac u 33. minuti doveli domaću momčad na prijetećih 57:60.

Othrvali su se gosti tom naletu Širokog i ponovno se odlijepili na 61:72 u 37. minuti. Pilepić i Collins odgovorili su još jednom napadačkom serijom.

Točno 18 sekundi prije kraja Vladović je šutnuo za tri poena. Lopta se visoko odbila od obruča, no skočio je Colleman i zakucao za 75:77 i veliko oduševljenje na tribinama.

Milosavljević je pogodio bacanja za 75:79, a Šakić devet sekundi prije kraja poentirao za 77:79. Odmah su domaći radili prekršaj i kad je Law prvo bacanje pogodio za 77:80, a drugo promašio, domaćinu se otvorila nada za izjednačenje.

No, Pilepić je zadržan prekršajem tri sekunde prije kraja. Prvo je bacanje pogodio, a drugo namjerno promašio ne bi li netko od njegovih suigrača pokupio loptu, no Beograđani su bili pribrani i zgrabili loptu i pobjedu koji je Čakarević potvrdio iz slobodnih bacanja za konačnih 78:82.

"Nisam nezadovoljan. Odigrali smo na granici naših mogućnosti. Koliko smo mogli držali smo Pekovića jer smo znali da nam od njega u reketu prijeti najveća opasnost. Kad bi ga i zatvorili, vanjski igrači nisu zatvarali reket, što su Partizanovi igrači koristili i kažnjavali nas. Ali, dobro smo namučili Partizan, dečkima nemam što prigovoriti", rekao je trener Širokog Ivan Velić , dok je trener Partizana Vlada Jovanović naglasio: "Za nas je gostovanje u Širokom uvijek teško. Prošle godine smo izgubili. Upozoravali smo igrače na opasnost domaćinskog terena, ali oni koji se jednom opeku odu, stignu novi koji misle da će biti lako. Čestitam Širokom na odličnoj utakmici i kolegi Veliću na odličnom poslu kojeg radi već treću godinu."

Cijeli prihod od ulaznica darovan je Domu "Marija - naša nada" koji skrbi o djeci s poteškoćama u razvoju, koja su također bila uz rub parketa dvorane na Pecari.

• Obrisan korisnik14.11.2011. u 16:22
    Možda je još poneko mogao doć na utakmicu ako ništa zbog humanitarne akcije. A momcima svaka čast borili su se do zadnje minute. Možda je Velić malo zeznio forsirajuć igru u reketu.Ipak se planinić nije mogao nosit s Pekovićem, ašut solidan cijele ekipe. Trice su nas mogle izvuć al neznači da bi... [više na forumu]
  • wanksta14.11.2011. u 13:05
    za sve one koji misle da je ovo bila rutinska pobjeda partizana sa drugim sastavom, istaknuo bih da je pekoviću ovo utakmica u kojoj je igrao skoro najviše minuta od početka sezone u aba ligi (igrao je vise samo protiv maccabija) , te prvi play partizana law je odigrao najvise minuta ove sezone, 37... [više na forumu]
    wanksta
  • Obrisan korisnik14.11.2011. u 12:42
    skoro puna dvorana sve super, siroki odigrao vrlo vrlo dobro i 1-2 izgubljene lopte na kraju utakmice su presudile, fali samo snazan centar da se moze nositi s igracima poput pekovica koji nas je unistio. Pilepić odlican kao u uvijek, šakic i colins standardno dobri al zakucavanje Peršića preko... [više na forumu]
  • JeremijaX14.11.2011. u 01:14
    Svaka čast! Umalo je veliki partizan pao, presudila je njihova snaga i pojedinačna kvaliteta. Široki se odlično drži na tablici, možda u dogledno vrijeme budu i u borbi za Final Four, a dotad će mnogi past na Pecari! I još pohvale za ovu lijepu gestu s ulaznicama!