Dijan i Mimica pobijedili probleme

Sa Gripa:Bernard Jurišić • subota, 12.11.2011.

Iako su obojica u utakmicu ušli "s jednom nogom", Toni Dijan i Ivan Mimica odličnim su predstavama povukli Split do pobjede protiv VROS Darde. Uzbudljiva je bila utakmica na Gripama sve do posljednjih trenutaka...

Okršaj "izranjavanih" ponudio je borbenost i bitku do zadnjih sekunda, a obrambena požrtvovnost i želja za pobjedom čak četvoricu Splićana koštala su izlaska zbog pet prekršaja prije zadnjeg zvuka sirene.

Problemi na obje strane, povratak Najeva

Lakše bi bilo nabrojati one koji su bili potpuno spremni, nego one koji su u večerašnji ogled Splita i VROS Darde ušli ozlijeđeni, poluozlijeđeni ili bolesni.

Kod Splita uz standardne izostanke Grgurevića i Katića temperatura je pokosila Subotića, Mimicu i Dijana, pa se na parket ranije od planiranog morao vratiti Filip Najev, nakon polugodišnje stanke.

VROS Darda nije mogla računati na Gammu, dok su se Perajica, Mileković, Jugo i Ćutuk tijekom tjedna više liječili nego trenirali.

Prva četvrtina pripala je gostima, imali su seriju od 9:0 i na prvi odmor otišli s dvoznamenkastom prednošću - 17:27. Na otvaranju druge četvrtine Darda je imala najviših 17:29, no serijom od 15:1, na krilima Dijana i Mimice "žuti" potpuno preokreću i vraćaju prednost 32:30. Do poluvremena je spomenuti dvojac postigao čak 31 od 37 poena Splita, a "žuti" su imali minimalnu prednost.

I u trećoj četvrtini isti je tandem nastavio nositi Split, a do 23. minute Dijan i Mimica potpisali su 39 od 45 domaćih poena. Sobin je svoj prvi koš postigao u 24. minuti, no gosti su se stalno držali u priključku. Tricom Meznarića s centra u četvrtu četvrtinu unijeli su dva poena prednosti (51:53).

Splićani su obrambenim pressingom ušli u posljednji period i potpuno odsjekli goste od svog koša. Serijom od 12:0 otišli su na 63:53, a tek u petoj minuti Darda je postigla svoje prve poene u zadnjoj četvrtini. Kad je Babiću ušla trica od table za 69:61 minutu prije kraja činilo se da je sve gotovo, no na krilima odličnog 18-godišnjeg Luke Pandurića Darda je prijetila sve do zadnjih sekundi.

Kod 72:69 8 sekunda prije kraja Markulin je promašio oba slobodna bacanja, no baš je mladi Pandurić na drugoj strani krenuo u prodor umjesto da tricom pokuša odvesti utakmicu u produžetak, u kojemu bi Split bio bez Dijana, Mimice, Subotića i Matića.

Split je tako sačuvao pobjedu, petu u šest odigranih kola i čvrsto drži vrh ljestvice. Narednog vikenda "žuti" su slobodni, taman da zaliječe barem neke rane, a potom na Gripe stiže - Zadar.