Prva pobjeda Dubrovnika

Mišo Gulić • subota, 12.11.2011.

Alkar je u Dubrovniku, unatoč dolasku novog trenera, nastavio s lošim izdanjima te potpisao svoj četvrti ovosezonski poraz, a Dubrovčani pak prvu pobjedu. Na drugom kraju Dalmacije, u Zadru, Sonik je nakon produžetaka uspio doći do novih bodova u srazu s Križevcima te je tako ostao u dobroj situaciji pred nastavak prvenstva.

Dubrovnik - Alkar 78:69

Dubrovnik je u ogled s Alkarom ušao s pet poraza iz isto toliko susreta, dok su Sinjani nakon uvodne pobjede protiv Darde nanizali tri poraza (Zadar, Jolly, Split) i usto ostali bez trenera Poljaka pa su bodovi bili od iznimne važnosti za obje momčadi. Novi trener Alkara Damir Domazet nije uspio svojim dolaskom prouzrokovati pozitivan šok, a Dubrovčani su to iskoristili i slavili svoju prvu pobjedu.

Na samom startu Alkar se pokazao kao bolja momčad, bio konkretniji i precizniji pa otuda i prednost nakon prve četvrtine od 26:21. Drugi period igre Sinjani su nastavili s istim entuzijazmom, polako nadograđivali prednost, a prvo ime tog dijela utakmice je bio odlični Željko Župić (17 koševa do poluvremena). Sinjani nisu dozvolili domaćinima da uhvate priključak pa su i na poluvrijeme otišli s ugodnih +8 (44:36).

Sredinom treće četvrtine Alkar je tricom Župića otišao i na +11 (47:36), ali potom upadaju u crnu rupu, što domaći koriste i na krilima Karaća, Perića i Lucića preokreću susret u svoju korist te dolaze do prednosti od 50:49. Ipak, Sinjani su uspjeli "uhvatiti zraka" te zaustaviti "slobodan pad" pa je rezultat nakon tri četvrtine glasio 55:55.

Nakon nekoliko minuta izjednačene igre u posljednjoj četvrtini Dubrovčani se na Čiklićev pogon uspijevaju odvojiti na 67:59, dok je s druge strane Župić ostao bez svježine i bez pomoći suigrača pa su domaći, tri minute prije kraja, došli do prednosti od 70:60. Bio je to i definitivan kraj nade za goste, a konačan rezultat je glasio 78:69.

Prvo ime domaće momčadi bio je Roko Čiklić sa 16 koševa, šest skokova i pet asistencija, dok je s druge strane jedini na nivou bio Željko Župić s 22 koša i pet skokova.

Sonik - Križevci 97:93

Zadrani su na svom terenu nakon dva produžetka svladali Križevce i tako došli do svoje treće pobjede, dok se s druge strane Križevčanima to bio drugi prvenstveni poraz.

Križevci su bolje ušli u susret, odlično je Žitko surađivao s unutarnjom linijom (Grgat, Buva) pa su gosti prvi dio utakmice zaključili u svoju korist rezultatom 16:23. Domaći su potom zaigrali bitno agresivnije, raspucali su se Čakarun i Šarlija pa su do odlaska na odmor uspjeli prestići goste i poluvrijeme zaključiti u svoju korist rezultatom 36:34.

Treća četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, sa stalnim izmjenama u vodstvu, a ista praksa se nastavila i u posljednjoj dionici, što je rezultiralo i izjednačenim rezultatom (74:74) nakon odigranih 40 minuta.

Početak produžetka je protekao u dominaciji Sonika (87:81), neumoljiv je bio Čakarun, ali gosti se u nastavku dvoboja vraćaju i nakon pet dodatnih minuta semafor je pokazivao 89:89. Gosti su se potom u obrani posvetili Čakarunu, što je ostavilo dovoljno prostora za Marića koji to koristi i odvodi svoju momčad do pobjede od 97.93.

Prvo zadarsko ime bio je Marijan Čakarun s 26 koševa i 11 skokova, a odličnu podršku imao je i od Petra Marića (16 koš, 7 sk, 5 as) te Marina Šarlije (16 koš). Najbolji Križevčanin je bio Luka Žitko sa 17 koševa, sedam skokova i četiri asistencije.