Kvarner nakon produžetka

Bojan Meštrović • subota, 12.11.2011.

Riječki ljubitelji košarke mogli su večeras uživati u izvrsnoj utakmici na Kozali. Nakon što su domaćini imali prednost od deset koševa na poluvremenu, dopustili su igračima Svjetlosti da potpuno preokrenu utakmicu u svoju korist. Ipak, gosti nisu uspjeli sačuvati četiri poena prednosti na ulasku u zadnju minutu, te je utakmica otišla u produžetak...

KVARNER 2010 – SVJETLOST 83:81 (27:16, 18:19, 14:26, 17:15, 7:5)

Dvorana Dinko Lukarić, 6. kolo A-1 lige

Kvarner 2010: Češković 13, Gaćeša 1, Kučan 7, Šimović 25, Lipovščak, Juričić 4, Cinac 20, Pehar 3, Boban, Legović, Širko, Salamun 10
Trener: Aramis Naglić

Svjetlost Brod: Hajdić, Galić, Šamadan 21, Živković 13, Poščić 4, Tomeljak 13, Kljaić 5, Papac 4, Karlović 21, Matasović, Bašljan
Trener: Mladen Erjavec

Nakon prošlotjednog poraza u Križevcima, košarkaši riječkog prvoligaša upisali su četvrtu pobjedu u sezoni i popeli se na visoko treće mjesto na ljestvici. Od samog početka utakmice igrači Kvarnera maksimalnim angažmanom pokušavali su stvoriti značajniju prednost, što im je ubrzo i uspjelo. Cinac pogađa tri trice, a pridružuje mu se i Šimović koji također zabija devet koševa u prvih deset minuta, te prva četvrtina završava s velikih +11(27:16) za Kvarner.

U drugoj četvrtini, gosti brzim tricama Šamadana i Tomeljaka smanjuju zaostatak na samo tri koša (29:26). Kvarner prelazi u zonu 2-3, a Brođani promašuju nekoliko otvorenih šuteva. Pred kraj četvrtine, Kljaić radi nepotreban faul nad Cincem, koji zabija sva tri slobodna bacanja, te Kvarner odlazi na poluvrijeme s ugodnih deset koševa prednosti (45:35).

Po povratku s odmora, gosti u potpunosti okreću utakmicu. Na Tomeljakove asistencije, Šamadan i kapetan Karlović zabijaju trice, te u 27. minuti dolaze do izjednačenja (54:54). Tada se budi mladi Riječanin Marino Kučan, te sa dvije izvrsne reakcije diže publiku na noge. Prvo zabija tricu, a odmah u sljedećem napadu blokira Karlovićev pokušaj. Ipak, Šamadanovom trećom tricom na utakmici, gosti zaključuju ovu četvrtinu s +2 (61:59).

Na početku zadnje četvrtine Češković odmah zabija tricu, a zatim se do samog finiša igra koš za koš. Minutu prije kraja, gosti s dva pogođena bacanja Tomeljaka dolaze do prednosti od četiri koša (74:70). Na drugoj strani Cinac promašuje dva bacanja, ali Šimović hvata skok u napadu i lagano poentira. Zatim isti igrač krade loptu i zakucava za izjednačenje. Nakon što su Šamadan i Šimović zabili po dva bacanja sa svake strane, gosti imaju posljednji napad u kojem Šamadan promašuje za pobjedu, a utakmica odlazi u produžetak.

Danas izvrsni Šimović zabija bacanja, ali i odmah radi nepotreban peti faul, zbog čega nakon već 30 sekundi produžetka završava utakmicu. Nakon nekoliko promašenih slobodnih bacanja s obje strane, Salamun zabija s poludistance i odvodi Kvarner na +4 (81:77). Gosti promašuju velik broj pokušaja za tricu, a Kvarner pola minute prije kraja ima pet koševa prednosti. Svjetlost ne uspijeva poentirati do zadnje sekunde kada zabijaju tricu za konačnih 83:81.

U redovima domaćih posebno su se istakli Šimović s 25 koševa i devet skokova, te Cinac s 20 koševa i osam skokova. Kod poraženih, Karlović i Šamadan zabili su svaki po 21, a izvrsnu utakmicu odigrao je i Tomeljak (13 koš, 10 sk, 7 as).

• Obrisan korisnik14.11.2011. u 12:57
    bravo za kvarner! s ovakvim rosterom imati već 4 pobjede (na tabeli ispred zadra ili relativno bogatih križevaca i jolly-a) je uspjeh! aramis naglić očito zna što radi i čini mi se da Hr košarka dobija jednog kvalitetnog i ozbiljnog trenera, koji ne priča-već radi!