Regionalna liga, 6. kolo, 15.11.2011, 18:00 h
RK Zagreb 32:19 Crvena zvezda
Crvena zvezda

Crvena zvezda bez šanse protiv CO Zagreba

iz Kutije šibica: Damir Žbulj • utorak, 15.11.2011.

U odgođenom susretu šestog kola regionalne SEHA lige rukometaši Croatia osiguranje Zagreba stigli su do rutinske pobjede nad Crvenom zvezdom. Započeli su Zagrebaši dvoboj u najjačem sastavu, napravili rezultatsku prednost, a na odmor se otišlo sa sedam golova viška. U nastavku su glavnu ulogu preuzele mlađe snage i igrači koji inače imaju manju minutažu, no, i oni su odradili odličan posao pa je rezultat na kraju i bio više nego uvjerljiv.

CROATIA OSIGURANJE ZAGREB - CRVENA ZVEZDA 32:19 (15:7)

ZAGREB, Kutija šibica; Gledatelja: 200

Suci: Načevski / Nikolov

Croatia osiguranje Zagreb: Šego (12 obrana), Pešić (6 obrana); Brozović 2, L. Šprem 2, Horvat 3, Matulić 3, Marić 2, Gal, Kopljar 3, Stepančić 3, Špiler 5, J. Valčić 2, Kaleb 1, Štrlek 6, Balić, Vukić
Trener: Ivica Obrvan

Crvena zvezda: Jeraj (3 obrane) Kosanović (7 obrana); Živković 3, Pucelj 1, Pantelić, Nadoveza, 6, Pavić, Pušica, Ivančev, Šljivančanin, Čirić, Dokić, 1, Blečić, Anđelić, Suđum 8
Trener: Nenad Peruničić

Sedmerci: CO Zagreb: 1/1; Crvena zvezda: 3/5

Isključenja: CO Zagreb: 4 min; Crvena zvezda: 0 min

Manje od 48 sati nakon što su odigrali susret s Metalurgom u Skoplju u sklopu regionalne SEHA lige, rukometaše Croatia osiguranje Zagreba očekivao je novi dvoboj u istom natjecanju. U Kutiju šibica stigla je Crvena zvezda, a igralo se odgođeno šesto kolo.

Zagrebaši su u nedjelju u završnici utakmice iščupali bod kod Červarovog Metalurga, a pred skorašnje dvoboje u Ligi prvaka protiv Chamberyja morali su odraditi okršaj s rukometašima Zvezdom. Nije trener Obrvan odmarao sastav na početku utakmice, kao protiv Metaloplastike. CO Zagreb od prve minute je krenuo s najboljima na parketu, kako bi u što ranijoj fazi riješio pitanje pobjednika ovog susreta.

Tako su se u početnom sastavu našli Šego na vratima, Vukić i Horvat na krilima, Marić na crti, dok su u vanjskoj liniji bili Špiler, Balić i Kopljar.

Trener gostiju Nenad Peruničić računao je na umor domaćih igrača, ali Zagrebaši su čvrstom i agresivnom obranom od prve minute i s odličnim Šegom na vratima u potpunosti zaustavili napade Zvezdaša. Samo zbog manjka koncentracije i sreće u napadu nisu već do odmora stekli prednost veću od deset pogodaka.

Otvorili su domaći rukometaši susret serijom pogodaka Horvata, Marića i Špilera, dok je prvi pogodak za goste iz Srbije zabio Nadoveza u devetoj minuti. Minutu ranije imala je Zvezda dvije prilike sa sedam metara stići do pogotka, ali je na vratima odlično u oba navrata reagirao Šego, koji je u prvih 30 minuta skupio više od deset obrana.

Nakon 15 minuta igre bilo je tek 5:2, ali ne zbog neke vrhunske obrane Zvezde, nego su manjak sreće u napadu imali i Špiler i Kopljar i Vukić, koji su tresli vratnice, ali i Horvat koji nije realizirao jednu čistu kontru.

Do kraja poluvremena na terenu su priliku dobili i Matulić, Brozović i Štrlek, koji je u kratkom vremenu uspio zabiti i tri pogotka, a na ulasku u posljednju minutu prvog poluvremena razlika se na semaforu popela i na +7, bilo je u tom trenutku 14:7. Golom Matulića s istekom prvih 30 minuta na odmor se otišlo rezultatom 15:7.

U nastavku utakmice Balića, Horvata i Šegu, koji je u prvih 30 minuta skupio odličnih 12 obrana, zamijenili su Josip Valčić, Matulić i Pešić. Kako je vrijeme odmicalo tako je rasla i prednost domaćina, a u 39. minuti, golom Kopljara prvi puta je i deset pogodaka prednosti (21:11).

Nakon 15 minuta igre u nastavku i dalje je bilo deset golova viška za Zagrebaše (24:14), priliku su dobili i Stepančić, Šprem i Ante Kaleb, koji je i postigao 25 pogodak domaćeg sastava. Nije bilo puno promjene i do kraja dvoboja, Pešić je skinuo poneku loptu, napad je rutinski odradio posao, a rezultat se na kraju zaustavio na uvjerljivih 32:19.

Najbolji strijelac u domaćim redovima bio je odlični Manuel Štrlek, koji je zabio šest pogodaka, Špiler je dodao pet, dok je Šego bio fenomenalan s 12 obrana u prvih 30 minuta. Kod gostiju Sudžum je zabio osam, a Nadoveza šest pogodaka.