Maj Gašparac • petak, 18.11.2011.

Večeras su odigrane prve dvije utakmice 14. kola francuskog prvenstva. Momčad Rennesa odnijela je tri boda s gostovanja u Lyonu, dok je susret Toulousea i Lillea završen bez pogodaka.

Momčad Lyona poražena je peti put ove sezone. Na Gerlandu su uspješniji bili igrači Rennesa koji su slavili rezultatom 2:1. Domaćini su bolje započeli utakmicu. Prvu veliku priliku za Lyon imao je Bafetimbi Gomis, ali njegov pokušaj nije bio uspješan.

Nogometašima Lyona pritisak se ubrzo isplatio te su do vodstva došli u 36. minuti susreta. Ederson je tada skrenuo dalekometni udarac Kima Källströma u mrežu. No, prednost Lyona nije dugo potrajala. Tri minute kasnije rezultat je poravnao Jonathan Pitroipa te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti i poveli nakon osam minuta igre. U 53. minuti za 1:2 pogodio je Jires Kembo-Ekoko, a asistirao mu je Yann M'Vila. Trener Lyona Remi Garde reagirao je uvođenjem u igru Michela Bastosa i Lisandra Lopeza, no to nije puno pomoglo domaćinima koji do kraja susreta nisu bili opasni po gol Rennesa te su gostima pripala tri boda.

U drugom danas odigranom susretu momčadi Toulousea i Lillea podijelile su bodove. U utakmici koja se održala na stadionu Municipal u Toulouseu bliži su pobjedi bili gosti. U 52. minuti priliku s bijele točke imao je Moussa Sow, ali njegov udarac obranio je vratar domaćina Ali Ahamada. Do kraja susreta dobre prilike za Lille imali su i Joe Cole, Eden Hazard te Ronny Rodelin, ali nisu uspjeli zatresti mrežu.

Nogometaši Lillea tako su ostvarili treći uzastopni remi, no produžili su i niz nepobjedivosti koji traje već 12 utakmica.