Montpellieru tri boda, Nici tri crvena

Dino Brumec • subota, 19.11.2011.

Odigrano je pet utakmica 14. kola francuske nogometne lige. Vrijedi izdvojiti domaću pobjedu Montpelliera nad Marseilleom, kao i tri crvena kartona Nice. Evian je na svom terenu pobijedio Lorient, a isto je učinio i Dijon protiv Bordeauxa. Ajaccio i Caen podijelili su bodove.

Nevjerojatan doček spremila je momčad Nice za Saint-Etienne. Zaista se rijetko viđa da momčad u jednoj utakmici dobije tri crvena kartona, a da nisu dodijeljeni svi zbog istog razloga, najčešće tučnjave. Upravo to je pošlo momčadi Nice za rukom, a da stvar bude još zanimljivija bila je ovo prva utakmica novog trenera Nice na klupi tog kluba.

Bilo bi zanimljivo čuti što je dosadašnji pomoćnik Nice, a danas prvi trener, Rene Marsiglia, rekao svojoj ekipi da ih je toliko potaknulo na agresivnost, ali vratar Ospina, Mouloungui i Civelli pocrvenjeli su redom u 21., 28. i 85. minuti. To je Saint-Etienneu omogućilo laganu gostujuću pobjedu 2:0, a pogotke su za pobjednika postigli Pongolle i Zouma.

Posljednjeplasirani Ajaccio na svom je terenu dočekao Caen i pred sam kraj utakmice jedva izvukao bod protiv svojih gostiju. Na poluvremenu je rezultat još bio 0:0, a nakon toga, u drugom dijelu, kreće prava golijada. Najprije je Ilan u 51. minuti doveo domaćine u vodstvo realiziravši najstrožu kaznu. Wague je u 64. minuti vratio utakmicu na početak, a za preokret Caena pobrinuo se Nangis u 71. minuti. Igrala se 90. minuta kad je Ajaccio uspio pogoditi i drugi put mrežu suparnika i domoći se boda. Pogodak za domaće djelo je Andrea.

19. momčad francuskog prvenstva Dijon dočekala je na svom terenu Bordeaux. Mreže su na ovoj utakmici mirovale sve do 69. minute kada domaćine u vodstvo dovodi Jovial, a samo četiri minute kasnije Corgnet postiže konačnih 2:0. Slavnijim gostima nije pomoglo ni isključenje u redovima Dijona, koje je zaradio Marcq u 84. minuti, da dođu barem do počasnog pogotka. Zaista je alarmantno stanje za Bordeaux jer s mizernih 13 bodova jedva da se nalazi nekoliko mjesta iznad opasne zone.

Odličan početak utakmice imao je Evian protiv Lorienta, na svom terenu. Već u drugoj minuti Sagbo je doveo Evian u vodstvo realiziravši jedanaesterac. Tim se rezultatom otišlo u svlačionice. Već na početku drugog dijela Kone je vratio utakmicu na početak postigavši pogodak za svoj Lorient. Puni plijen domaćinima donio je Wass nakon 59. minuta igre.

Marseille nije izgubio posljednjih sedam utakmica uoči večerašnjeg sraza s Montpellierom, a posljednji poraz nanio mu je Lyon prije više od dva mjeseca. Montpellier se, uoči susreta, također nalazio u odličnoj formi i na sve je načine pokušavao dostići vodeći PSG. Večerašnji dvoboj odlučio je autogol Marseilleovog braniča Diaware u 62. minuti. Vodstvo je Montpellier održao do kraja i s nova se tri boda, barem privremeno, izjednačio s PSG-om na vrhu ljestvice.