Werder pregažen u Mönchenglabachu

Borna Rupnik • subota, 19.11.2011.

Od četiri odigrane utakmice u poslijepodnevnom programu Bundeslige najglasnije će odjeknuti potop Werdera, a uvjerljive su pobjede upisali Schalke i Wolfsburg...

Borussia iz Mönchengladbacha i Werder iz Bremena u međusobni su okršaj ušli s treće i četvrte pozicije, bodovno poravnati, no domaćini su rano skrenuli dvoboj na svoj kolosijek i naposljetku odigrali potpuno jednosmjernu utakmicu te ubilježili veliku pobjedu.

Herrmann je Borussiji osigurao vodstvo u 16. minuti, a samo sedam minuta kasnije mladi Reus, predmet zanimanja brojnih većih klubova, povisuje na 2:0 i potvrđuje da će goste čekati vrlo težak dan. Do poluvremena je postigao i svoj drugi pogodak te je Borussia u nastavak ušla s čak tri gola viška.

Odgođena utakmica u Kölnu

Utakmica između Kölna i Mainza odgođena je do daljnjega zbog pokušaja samoubojstva suca Babaka Rafatija nedugo prije početka. Prema dostupnim informacijama, pronađen je u svom stanu prerezanih žila. Nije mu bilo moguće pronaći zamjenu u dovoljno brzom roku, a Njemački nogometni savez naknadno će odrediti termin odigravanja susreta. Istraga o točnim zbivanjima i okolnostima u Rafatijevom slučaju je u tijeku.

Loše je za Werder postalo još gore već u 51. minuti, kada je Reus upisao hat-trick, a Arango samo već dvije minute poslije zaokružio rezultat na 5:0. Potpuni podbačaj Werdera "potpisao" je grčki branič Papastathopoulos drugim žutim kartonom petnaestak minuta prije kraja.

Schalke je do 4:0 protiv Nürnberga stigao na krilima dvostrukog strijelca Huntelaara, a po jedan su pogodak dodali iskusni Raul i mladi Holtby.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić ovog vikenda nije bio strijelac za Wolfsburg, no učinkoviti su mu bili suigrači. Salihamidžić je postigao dva gola u prvom dijelu, a tračak nade Hannoveru vratio je Schulz tik prije odmora.

Međutim, u 55. minuti za 3:1 pogađa Chris, potom Ya Konan dobiva izravni crveni karton, a brojčanu prednost za konačnih 4:1 koristi Madlung. Mandžukić je odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton, Srđan Lakić pratio je sva zbivanja s klupe za pričuve, a Hrvoje Čale nije konkurirao za sastav Wolfsburga.

Berlinska Hertha, za koju je kapetan Andre Mijatović odigrao cijelu utakmicu, prokockala je pobjedu u Freiburgu. Imala je vodstvo 2:0 zahvaljujući pogocima Ramosa iz 20. i Niemeyera iz 45. minute, ali je Reisinger u 61. te u petoj minuti sudačke nadoknade uspio izboriti bod za Freiburg.

• svidov0019.11.2011. u 23:34
    Reus je igračina...izašao bi na vidjelo i ranije da nije imao problema s ozljedama...
    svidov00
  • Obrisan korisnik19.11.2011. u 18:49
    Počelo se pisat da Reusa dovodi Bayern već na zimu, mada sumnjam. Ne isplati im se prodavat ekipu jer bi mogli završit u ligi prvaka.
  • Obrisan korisnik19.11.2011. u 18:47
    Borussia M igra spektakularno. Stvarno sam impresioniran...
  • Obrisan korisnik19.11.2011. u 18:07
    Ovaj Reus je čudo od igrača kao i svi ti švabski klinci.Monchengldabach može i mora zaraditi veliku lovu na njemu sljedeće ljeto,a kupaca ne manjka od Arsenala,Citya,Uniteda,Intera,Juventusa i Bayerna!!