HSV pobjedom prema sredini ljestvice

Damir Žbulj • nedjelja, 20.11.2011.

U posljednja dva susreta 13. kola njemačke Bundeslige Stuttgart je na domaćem terenu, možda i teže od očekivanog, svladao posljednje plasirani Augsburg. HSV je, bez ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Mladena Petrića i s Iličevićem, koji je ušao 15-ak minuta prije kraja dvoboja, stigao do važne pobjede protiv Hoffenheima, na putu prema sredini tablice.

Nogometaši HSV-a, koji su na katastrofalan način ušli u novu sezonu, polako ali sigurno dižu se s dna ljestvice i stižu ostatak društva u sredini poretka.

Za dvoboj protiv Hoffenheima nisu mogli računati na Mladena Petrića, dok je Ivo Iličević susret započeo na klupi te je ušao u završnici dvoboja, kada je njegova ekipa imala sigurnu rezultatsku prednost.

Početnih 20-ak minuta otišlo je na gostujuću stranu, bolje su stajali na terenu, ali HSV je prvi stigao do pogotka. Igrala se 25. minuta, Guerrero se odlično snašao u iznenadnoj prilici, no, nakon što je u prvom pokušaju uzdrmao vratnicu, lopta mu se vraća na nogu te ju iz drugog pokušaja sretno i spretno šalje pored vratara Starkea. Do kraja poluvremena, uz nekoliko opasnih situacija na obje strane, rezultat je ipak ostao nepromijenjen.

U nastavku dvoboja, živa i dinamična utakmica, ali do pogotka opet prvo dolaze domaći nogometaši. Jansen se sjurio u kazneni prostor, oslobodio svog čuvara, loptu poslao u bliži kut, za 2:0 hamburškog sastava.

Iličević je na travnjak ušao u 77. minuti utakmice, imao je nekoliko solidnih pokušaja, ali okvir gola nije uspio pogoditi. Gosti su u završnici sve karte bacili na napad, pokušali su i Salihović, Babel, posebno je opasan bio Firmino ali bez promjene rezultata.

HSV se tećom prvenstvenom pobjedom i s 13 osvojenih bodova popeo na 14. mjesto i može mirnije i s optimizmom gledati u nastavak prvenstva. U idućem kolu morat će na gostovanje u Hannover. Hoffenheim je šestim porazom ostao na polovini ljestvice, a dojam će pokušati popraviti idućeg vikenda, na domaćem terenu protiv Freiburga.

U popodnevnom terminu Stuttgart je stigao do minimalne pobjede protiv 'davljenika' Augsburga. Posljednje plasirana momčad, kao što je to radila i u dvoboju s Bayernom, stvarala je probleme i svom današnjem protivniku, ali na kraju su ipak upisali poraz od Švaba.

Gosti su čuvali 0:0 sve do 41. minute utakmice. Nakon ubacivanja s desne strane za loptu se pokušao izboriti Pogrebnjak, no, ona samo dolazi ravno na nogu Harnika, koji snažnim udarcem, iz blizine, svoju ekipu dovodi u vodstvo.

Gotovo što se lopta zakotrljala s centra u nastavku utakmice gosti iz Augsburga dolaze do izjednačenja. Baier je u 47. minuti odlično prošao po desnoj strani, zavrnuo je loptu na rub kaznenog prostora, a Werner je, fantastično, u trku, snažnim udarcem svladao domaćeg vratara, za iznenađujuće izjednačenje rezultata na 1:1.

Međutim, radost nogometaša Augsburg trajala je samo nekoliko minuta. U 51. Harnik je fantastičnim solo prodorom, koji je krenuo još na lijevom krilu, a završio u kaznenom prostoru neobranjivim udarcem, poentirao za novo vodstvo Stuttgarta.

Domaći nogometaši uspjeli su sačuvati stečenu prednost sve do kraja dvoboja te su šestom pobjedom i s 21 osvojenim bodom zauzeli šestu poziciju na bundesligaškoj tablici. Augsburg je ostao zakovan za dno s osam bodova, a u idućem kolu dolazi im hrvatski Wolfsburg. Stuttgart će s dobrim rezultatima pokušati u narednom kolu nastaviti kod Werdera u Bremenu.