Važna pobjeda Sportinga, Poraz Seville

Nikola Vlahović • nedjelja, 20.11.2011.

U popodnevnom dijelu Primere odigrane su četiri utakmice, a dvije su završile bez golova. To su susreti između Sociedada i Espanyola te Osasune i Vallecana. S druge strane, uzbudljivu utakmicu odigrali su Sporting Gijon i Getafe te Sevilla i Athletic Bilbao...

Prvu utakmicu nedjeljnog dijela Primere odradili su Real Sociedad i Espanyol. Nakon 90 minuta igre nije bilo golova na stadionu Anoeta. Espanyol je bio bolja momčad cijelo vrijeme, međutim, nije uspio poslati loptu iza leđa domaćeg vratara, Brava. Gosti su više prijetili te su imali nekoliko dobrih prilika, a sve udarce koji su išli u okvir gola uspio je zaustaviti vratar Real Sociedada. Domaćini ne mogu biti previše zadovoljni s bodom jer se i dalje nalaze na dnu tablice.

Istim rezultatom kao utakmica između Sociedada i Espanyola, završena je i utakmica između Osasune i Vallecana. Ni na toj utakmici gledatelji nisu vidjeli pogodak u 90 minuta, a bliže pobjedi bila je Osasuna, međutim, prilike su redom propustili Nino i Nekounam. Ipak, imao je Vallecano svoje šanse, a gosti su bili blizu pogotka u 71. minuti. Naime, tada je tukao Lass, ali je udarac gostujućeg napadača odsjeo na gredi domaćeg gola.

Sporting Gijon došao je do tri vrlo važna boda u utakmici protiv Getafea, a domaćin je slavio rezultatom 2:1 u dramatičnoj završnici. Getafe je dobro krenuo u utakmicu i došao je do prednosti nakon 35 minuta igre, a tada je loptu iza domaćeg vratara poslao Miku. Ipak, Gijon se uspio vratiti u igru prije odlaska na odmor kada je Oscar Trejo pogodio za 1:1 i veliko oduševljenje na stadionu El Molinon. U drugom poluvremenu Getafe je ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Barrada. Igrača više Sporting je iskoristio na samom kraju utakmice, a pobjedu domaćinima u zadnjoj minuti donio je Nacho Novo, koji je glavom matirao vratara Getafea. Mate Bilić nije se našao niti na klupi.

Sevilla je u 13. kolu Primere na svom terenu ugostila Athletic Bilbao. Gosti su sjajno krenuli u utakmicu te su poveli nakon šest minuta igre, a domaće navijače rastužio je Andoni Iraola. Međutim, Sevilla je izjednačila iz svoje prve prilike, a to se dogodilo u 15. minuti. Na asistenciju Kanoutea, Iraizoza je svladao Jesus Navas. Ipak, u drugom poluvremenu gosti stižu do drugog pogotka. Bilbao je poveo zahvaljujući pogotku Oscara De Marcosa, a do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao. Hrvatski reprezentativac, Ivan Rakitić, u igru je ušao u 67. minuti.