Primera División, 13. kolo, 19.11.2011, 22:00 h
Valencia 2:3 Real Madrid
Real Madrid

Realu golijada na Mestalli

Ante Dubravac • subota, 19.11.2011.

U najzanimljivijem dvoboju 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencia je na svojoj Mestalli ugostila Real Madrid. Slavili su gosti rezultatom 3:2.

U devetoj minuti nakon slobodan udarac izvodi Xabi Alonso, u skoku je najviši Sergio Ramos koji spušta loptu do Samija Khedire međutim njegov udarac odlazi pokraj gola. Samo tri minute kasnije s ruba šesnaesterca pokušava Karim Benzema, ali ostaje bez rezultatske promijene.

U 20. minuti gosti dolaze u vodstvo. Alonso je brzo izveo jedan prekršaj na sredini terena i odlično uposlio Benzemu koji lijepo prima loptu i matira nemoćnog Diega Alvesa. U 28. minuti prvi puta prijete domaćini preko Daniela Pareja čiji pokušaj blokira obrana Reala.

Pogodak Real Madrida kao da je potpuno umrtvio igru pa su gledatelji iduću opasnost vidjeli tek u 42. minuti kada Benzema pronalazi Cristiana Ronalda, ali Diego Alves mu uspijeva ući u udarac. Bila je to ujedno i posljednja prilika u prvih 45 minuta pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

U nastavak susreta treneri su ušli s istim sastavima, a prvu priliku ima Valencia u 52. minuti kada Roberto Soldado za nekoliko milimetara kasni na oštru loptu koju je uputio Jérémy Mathieu. Sve do 72. minute većina utakmice se odvijala na sredini terena s dosta prekršaja i žutih kartona zbog kojih je susret često bio prekidan.

Tada Mesut Özil izvodi drugi korner za goste s lijeve strane, odlično skače Ramos i pogađa za uvjerljivu prednost Real Madrida. Tri minute kasnije Iker Casillas brani udarac Pabla Hernándeza, ali se lopta odbija do Soldada koji upućuje prvi domaći udarac u okvir gola i smanjuje na 2:1.

U 79. minuti još jednom pokušava Soldado, ali u posljednji trenutak blokira Marcelo da bi već u idućem napadu Ronaldo došao prije do lopte od domaćeg vratara i zatim pogodio za 3:1. U 83. minuti Pablo Hernandez spašava jednu loptu za koju su mnogi mislili da je otišla izvan terena na koju natrčava Soldado i postiže svoj drugi pogodak.

Do kraja susreta Valencia je pokušavala doći do izjednačenja, a najbliže su domaćini bili u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada su pogodili vratnicu. Međutim Real je izdržao sve napade i došao do vrijedna tri boda na teškom gostovanju.

U idućem kolu Kraljevski klub na Santiago Bernabeu dočekuje Atletico Madrid dok Valencia gostuje kod Rayo Vallecana.

• Vugi721.11.2011. u 21:29
    Jel bila sporna odluka crveni Costi u situaciji s Lassom? Ti si vjerojatno pogledao sažetke s utakmice (možda nisi ni to) i sad se ti javljaš i pametuješ nama koji smo gledali utakmicu. Mene boli kifla za Barcelonu, vi ste ti koji ju stalno spominjete u temama u kojoj je nebitna. I daj se pomiri s... [više na forumu]
    Vugi7
  • Obrisan korisnik21.11.2011. u 20:08
    u tome i je bit ja nisan to mislia ozbiljno.....samo san tia pokazat kako su navijaci reala jadnici i uvik ovako reagiraju na spornu odluku jer ne mogu prihvatit da je barca bolja......
  • Ricky Quaresma21.11.2011. u 19:05
    Real ove godine osvaja sve,a jos kad dodu oni mali vrtni patuljci 11.12. po porciju...ufffff HALA MADRID !!!!!!!!!!
    Ricky Quaresma
  • Obrisan korisnik20.11.2011. u 22:21
    Rame je bilo , rame nije ruka !
  • Vugi720.11.2011. u 19:23
    Momak, širiš lažne informacije... Evo Higuainove izjave: "The play happened very fast, but to me the ball hit me in the chest," he said after the match. "And when you get hit in the ribs is not a penalty."