Primera División, 13. kolo, 20.11.2011, 20:00 h
Atlético Madrid 3:2 Levante
Levante

Pobjeda Atletica, prekid u Granadi

Ante Dubravac • nedjelja, 20.11.2011.

U sklopu 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Atletico Madrida na svom su stadionu upisali pobjedu rezultatom 3:2 protiv Levantea dok je Granada preokrenula vodstvo Mallorce, ali je susret prekinut prije isteka 90. minute jer je pomoćni sudac pogođen nepoznatim predmetom.

Atletico Madrid došao je do vrijedne pobjede protiv Levantea, a svih pet pogodaka postignuto je u posljednjih 21 minutu. Unatoč dominaciji domaćina na odmor se otišlo s rezultatom 0:0, a domaćini u vodstvo dolaze u 69. minuti kada za 1:0 pogađa Pizzi. Samo tri minute bile su potrebne Levantea da izjednači, strijelac je bio Xavi Torres.

U 75 minuti Adrian koristi asistenciju Arde Turana te glavom zabija za 2:1, a utakmica je definitivno odlučena u 83. minuti kada na 3:1 povisuje Diego. Konačnih 3:2 u posljednjim trenucima susreta postavlja Ruben Suarez.

Susret Granade i Mallorce prekinut je pri rezultatu 2:1 za domaćina nakon sat vremena igre, i to zato što je nepoznatim predmetom s tribina pogođen pomoćni sudac.

Nakon izjednačenih uvodnih minuta gdje se igra odvijala uglavnom na sredini terena gosti u 15. minuti pokušavaju preko Alejandra Alfara, ali njegov udarac odlazi visoko preko gola. U 23. minuti kontra Mallorce, lopta dolazi do Victora Casadesusa koji s ruba šesnaesterca pogađa lijevi kut nemoćnog vratara Roberta Fernandeza. Do kraja prvih 45 minuta gledatelji su mogli vidjeti još nekoliko poluprilika s obje strane, ali na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

Poslije nešto više od tri minute igre u nastavku Gonzalo Castro opasno puca, ali njegov udarac odlazi malo pokraj lijeve vratnice. Domaćini su puno odlučnije krenuli u drugo poluvrijeme, a nagrada dolazi u 54. minuti kada zabija Guilherme Siqueira. Samo pet minuta kasnije potpuni preokret na stadionu Nuevo Los Carmenes. Prekrasnim udarcem iz daljine vodstvo Granadi donosi Carlos Martins.

Domaći navijači ipak nisu uspjeli proslaviti pobjedu jer u 61. minuti netko od gledatelja je s nepoznatim predmetom pogodio pomoćnog suca, koji je krvavog lica otišao u svlačionicu. Susret je prekinut i tek treba vidjeti kakva će biti konačna odluka nadležnih tijela oko registracije ove utakmice.