Županja
Županja 36:30 Brod

Brođani poraženi u Županji

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 21.11.2011.

U 11. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige momčad Županje ugostila je rukometaše Broda te je stigla do pobjede od šest pogodaka razlike, kao i dva nova boda.

Županja - Brod 36:30 (23:11)

ŽUPANJA - SD OŠ "Ivan Kozarac" Županja; Gledatelja: 200
Suci: Vanja i Vedran Banović (Požega)

Županja: Bušić (6), Rajković (10); Ivkić 3, Živković, Galović 1, Nađ 10, Dušanić 3, Dr. Dropuljić 2, Benaković 4, Milišić 4, Duvnjak 1, Mazalović 2, Peranović 1, Vuković 3, Br. Dropuljić 1, Jurić 1
Trener: Mario Dropuljić

Brod: Martinović (5), Sarić (5); Sertić 4(2), Letić 2, Filipović 6(1), Zmajić, Janjić 9(1), Brechelmacher, Simeon 4, Kvesić 2, Mitrović 1, Mandarić 2
Trener: Zoran Kvesić

Sedmerci: Županja: - ; Brod: 4/4
Isključenja: Županja: 8 min.; Brod: 6 min.

Rukometaši Županje, u sklopu 11. kola 1. HRL, dočekali su momčad Broda koja se nakon prošlogodišnje borbe za ulazak u Premijer ligu, ove sezone bori za ostanak u ovoj ligi.

Susret pred dvjestotinjak gledatelja u Županji otvorila je gostujuća momčad pogotkom za 1:0, no to je potom bilo sve od gostiju u prvom poluvremenu. Domaći su igrači, pak, od prve minute igrali odgovorno i čvrsto te su bili sigurni u realizaciji. Rezultiralo je to stalnim i sigurnim vodstvom od desetak razlike zbog čega trener domaće momčadi u igru u posljednjih desetak minuta prvog dijela uvodi igrače koji inače imaju manju minutažu, a koji do odlaska na odmor stižu do vodstva 23:11.

U drugom su poluvremenu domaći rukometaši predvođenim Nađom održavali prednost od deset pogodaka razlike. Međutim, pred kraj utakmice Županja je s nekoliko pogrešaka u napadu i forsiranih šuteva, omogućila igračima Broda da se približe i utakmicu završe s podnošljivih šest golova razlike. Konačno, semafor je pokazivao 36:30 za domaćina.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Nađ s deset postignutih pogodaka, a Rajković je na golu sakupio deset obrana, dok je najbolji kod Broda bio Janjić s devet golova.

Koautor: Mario Dropuljić