Druga pobjeda Biograda

Zvonka Keliš • utorak, 22.11.2011.

U 11. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige momčad Biograda na domaćem je terenu bila bolja od gostiju iz Umaga 34:31, dok je Crikvenica, također kod kuće, slavila nad gostima iz Ivanca 27:24.

Biograd - Umag 34:31 (15:18)

Rukometaši Umaga, u sklopu 11. kola 1. HRL stigli su u Biograd po pobjedu i dva boda, no kući su se vratili praznih ruku. Susret u Biogradu, pred dvjestotinjak gledatelja, bio je izjednačen sve do 8:8 kada gosti stižu do prednosti od dva pogotka (10:8). Do odlaska na odmor gostujuća momčad samo je povisila svoju prednost te je povela 18:15.

U nastavku su rukometaši Umaga čuvali svoju prednost, no domaćin se nije predavao te je ubrzo izjednačio na 24:24. Sama završnica donijela je bolju igru Biograda koji serijom 4-0 potpuno preokreće rezultat u svoju korist te osigurava pobjedu 34:31. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ivan Buovac s osam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Umaga bio Marko Buvinić s deset golova.

Crikvenica - Ivančica 27:24 (12:10)

Momčad Crikvenice, u 11. je kolu 1. HRL, dočekala rukometaše Ivančice te je u Gradskoj sportskoj dvorani u Crikvenici stigla do slavlja 27:24. U susret je bolje ušao domaćin koji je poveo 5:1 da bi gosti potom stigli do izjednačenja 8:8. Nakon prvih 30 minuta domaća je momčad ostvarila prednost od dva pogotka te je tako na odmor otišla s vodstvom 12:10.

Domaći rukometaši u drugom su poluvremenu čuvali svoje vodstvo te nisu dopustili gostujućim igračima da se potpuno vrate u susret. Konačno, Crikvenica stiže do slavlja 27:24 i dva boda. Odličan je u redovima Crikvenice bio Tomislav Čupić sa sedam pogodaka, dok se kod Ivančice istaknuo Marko Gotal s osam golova.