Baby Shaq srušio Armani

Bojan Meštrović • četvrtak, 24.11.2011.

Real i Maccabi očekivano su slavili u utakmicama šestog kola Eurolige. Madriđani su po drugi put ove sezone svladali belgijski Spirou, a igrači Maccabija osvetili su se gostima iz Milana za poraz iz prvog kola...

Poslije dva uzastopna gostujuća poraza u Euroligi, Real je večeras upisao i drugu domaću pobjedu za redom. Ipak, pobjeda protiv Spiroua ostvarena je puno teže nego što je to bilo za očekivati.

Iako su Kraljevi bolje krenuli u utakmicu i brzo došli do vodstva od šest koševa, belgijska momčad je pokazala da želi pobjedu, te je serijom 13-2 preokrenula rezultat u svoju korist. Prva četvrtina tako je završena s gostujućih +6 (27:21). Real je kroz drugu dionicu polako stizao prednost Spiroua, a na odmor se otišlo s rezultatom 48:46 za domaće.

U drugom poluvremenu igralo se koš za koš sve do sredine zadnje četvrtine. Od tada do kraja utakmice igrači Reala učestalo odlaze na crtu slobodnih bacanja, te stvaraju značajniju prednost. Dvije minute prije kraja Pocius zabija bacanja za Realovih +8 (90:82). Ipak, gosti se ni tada ne predaju, te s nekoliko izrađenih akcija vraćaju utakmicu u neizvjesnost.

Pri zaostatku od tri koša, Spirou ima posljednji napad, ali igrači madridskog kluba se odlučuju na faul. Hamilton tada za goste promašuje jedno bacanje, a s druge strane Pocius stavlja oba i tako donosi slavlje domaćinima.

Pocius je s 20 koševa bio najefikasniji igrač Reala, ali svakako treba spomenuti i izvrstan učinak Sergea Ibake (12 koš, 9 sk, 5 bl). Hrvatski centar Ante Tomić u devet minuta igre zabio je pet koševa. Kod gostiju je čak pet igrača ubacilo dvoznamenkasti broj koševa, najviše od kojih Hill (18 koš, uz šut za tricu 4/5) i Green (17 koš).

U posljednjoj utakmici skupine C, Maccabi je ugostio Armani. Momčad iz Milana je prije tjedan doživjela nevjerojatan poraz od Partizana, nakon što su imali 15 poena prednosti šest minuta prije kraja utakmice. Večeras su dali sve od sebe da se iskupe za taj poraz, ali nisu uspjeli.

Već u prvih nekoliko minuta, Maccabi je na krilima centra Sofoklisa Schortsanitisa pokazao gostima tko je glavni u Tel Avivu. Baby Shaq je u periodu od četiri minute zabio čak 12 koševa, pomogavši tako Maccabiju da prvih deset minuta završi s +11 (25:14). Drugu četvrtinu Armani je odigrao puno bolje, ali lijek za grčkog diva nisu pronašli, te je Schortsanitis do poluvremena zabio još deset, a Maccabi povećao rezultat na 52:38.

Na početku treće četvrtine Armani se 10-0 serijom vraća u utakmicu. Gosti do kraja četvrtine u dva navrata dolaze do samo tri poena zaostatka, ali Maccabi s nekoliko trica ponovo povećava prednost, te se u posljednju dionicu ulazi s rezultatom 67:62. Do kraja utakmice domaćini rutinski održavaju prednost i pobjeđuju s +9 (85:76). Maccabi je ovom pobjedom zadržao prvo mjesto u skupini.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Schortsanitis (28 koš, 6 sk) i Farmar (21 koš, 6 sk), dok je za goste Gallinari zabio 24 poena. Leon Radošević u osam minuta provedenih na parketu upisao je samo jedan skok.