Vodeni sportovi

Primorje slavodobitno kroz Pirej

Vedran Filipović • nedjelja, 27.11.2011.

Vaterpolisti riječkog Primorja Erste Banke prošli su neokrznuti najteže gostovanje u skupini A Lige prvaka. Olympiakos je u Pireju bio dobar protivnik, no momci Zorana Roje slabili su 12:9.

OLYMPIAKOS – PRIMORJE EB 9:12 (2:2, 3:3, 2:3, 2:4)

Liga prvaka, skupina A, 3 kolo

Olympiakos: Deligiannis (7 obrana), Delakas, Mazis 3 (1), Hatzikiriakakis, Fountoulis, Dervisis, Blanis 3, Koljanin 1, Mourikis, Kolomvos 1, Katrouzanakis, Schizas 1, Floros
Trener: Evangelos Vlachos

Primorje EB: Car, Glavan, Paškvalin 1, Krapić 1, De. Varga 2, Franković, Muslim, Jelača, Buljubašić, Barač 2, Šetka 2, Garcia 4(1), Radić (9 obrana)
Trener: Zoran Roje.

Peterci: Olympiakos 1/1, Primorje EB 1/1

Igrač više: Olympiakos 4/11, Primorje EB 2/6

Golove Šetke i Krapića poništili su Blanis i Koljanin pa je nakon prvim osam minuta rezultat bio poravnat. Domaći su zabili za 3:2, no Paškvalin i Barač vraćaju vodu na riječki mlin. Ipak, Grci se ne predaju te dvama golovima vraćaju egal na poluvremenu.

Novu prednost Primorju donijeli su Denes Varga i Garcia, a u posljednju četvrtinu ušlo se s 8:7 za Riječane. Primorje ove sezone ima zaista "široku" klupu i velik izbor kvalitetnih igrača na raspolaganju, tako su Španjolac, Mađar i Šetka napravili seriju od 3:0 u posljednjoj dionici igre te zacementirali bodove iz Pireja.

Na koncu je završilo 12:9 za hrvatsku momčad koja je ovom pobjedom osigurala četvrtfinale Lige prvaka. Najefikasniji u riječkim redovima bio je Xavi Garcia s četiri gola, a Radić je sakupio devet obrana. Grke su predvodili Mazis i Blanis s tri gola.

U drugoj utakmici skupine A Budva je na domaćem bazenu poražena od Vouliagmenija s 8:9.