Vodeni sportovi

EK: Medveščak neriješeno sa Sabadellom

Ana Legradi • nedjelja, 27.11.2011.

Zagrebački Medvjedi sinoć u prvoj utakmici četvrtfinala Euro kupa nisu uspjeli doći do pobjede. Rezultat je ostao neriješen s 13:13, a Medveščak će u uzvratu pokušati doći do pobjede.

MEDVEŠČAK - SABADELL 13:13 (5:2, 3:3, 3:5, 2:3)

Zagreb, bazen Utrine

Euro Cup, četvrtfinale, 1. utakmica
Suci: Bock (Njemačka), Severo (Italija)

MEDVEŠČAK: Selem (6), Burić, Babić, Čule 2, Jakovac 1, Kučević, Martinić 3, Benić 2, Kolar, Geratović, Ćuk 3, Samodol 2, Blažević. Trener: Damir Vincek

SABADELL: Aguilar, Nastran 1, Carrillo 3, Carabi, Marshal, Sanchez, Ćuk 3, Echenique 3, Perez, Moreno, Millan 3, Soler, Motos. Trener: Gabriel Hernandez

Medveščak je već u prvoj četvrtini s 5:2 stekao prednost pred gostima zahvaljujući sidrunu Mateu Ćuku koji je sam upisao tri pogotka. U istom tonu su nastavili i u drugoj četvrtini te na poluvrijeme otišli s rezultatom od 8:5.

Presudna je bila treća četvrtina gdje domaćini popuštaju u igri, a iskusniji protivnici su vrlo brzo doveli rezultat do 10:10. Pogotkom Martinića za 11:10 otišli su na odmor pred zadnju dionicu igre.

Ulaskom u posljednju četvrtinu igre vaterpolisti Sabadella su upisali tri brzinska pogotka i Medveščak je bio gotovo potopljen pred domaćom publikom. Ipak igrači Damira Vinceka se nisu predali. Nakon timeouta minutu i 30 sekundi prije kraja Martinić realizira pogodak s igračem više.

20 sekundi prije kraja susreta Medvjedi su još jednom uspjeli iskoristiti igrača više, a pogodak za konačnih 13:13 postiže Samodol. Uzvratna utakmica između Sabadella i Medveščaka je na rasporedu 14. prosinca.

U ostalim susretima četvrtfinala Euro kupa Szolnok je savladao Sintez Kazan s 11:7, a Panionios je bio bolji od RN Savone sa 7:6.