Vodeni sportovi

Mladost na Savi potopila Nijemce

Zvonka Keliš • nedjelja, 27.11.2011.

Treće kolo vaterpolske Eurolige Mladosti je u goste dovelo momčad njemačkog Spandaua, no Žapci su u svom bazenu pokazali svoju upornost te su stigli do uvjerljivog slavlja 11:6.

HAVK Mladost - Spandau 04 11:6 (1:2, 3:2, 3:1, 4:1)

ZAGREB - Euroliga, 3. kolo; Gledatelja: 200
Suci: Scalochoritis (Grčka)/Bervoets (Nizozemska)

HAVK Mladost: Pavić, Radu 3, I. Milaković, Letica 1, Pavičić, Vukičević 2, Udovičić, K. Milaković 1, Bebić 2, Gagulić, Hinić 1, Mallarach 1, Bukić
Trener: Vjeko Kobeščak

Spandau 04: Tchigir, Bukowski 1, Schrödter 1, Schulz, Gietz 1, Politze, Bolović, Miers, Schloterbeck, Oeler 1, Eidner 2, Stamm, Junglich
Trener: Nebojša Novoselac

Igrač više: HAVK Mladost: 7/15; Spandau 04: 4/15
Peterci: HAVK Mladost: 1/1; Spandau 04: -

Berlinski Spandau, u sklopu trećeg kola vaterpolske Eurolige, stigao je u goste zagrebačkoj Mladosti, no kući se iz bazena na Savi vratio s uvjerljivim porazom 11:6.

Zanimljivo je bilo Žapcima na početku susreta na Savi, naime, gosti iz Berlina u prvoj su četvrtini poveli 2:1 te su početkom druge svoju prednost povisili na +2 (3:1). Zagrebov napad još nije radio kako treba, no do odlaska na odmor Mladostaši s golovima Letice i Bebića pokazuju što znaju te stižu do izjednačenja 4:4.

Nastavak susreta donio je pravu igru momčadi Vjeke Kobeščaka, naime, vaterpolisti Mladosti isključili su centre Spandaua, dok se Josip Pavić na golu potpuno razbranio. Odvojili su se tako domaći igrači od gostiju na +2 (7:5). Naime, treći im je dio pripao s 3:1.

U posljednjoj četvrtini s četiri uzastopna gola Mladost je potpuno uništila nade gostujuće momčadi te je nakon 7:6 stigla do konačnih 11:6 zahvaljujući pogotcima Bebića,Radua, Kristijana Milakovića i Vukičevića.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Cosmin Radu s tri postignuta pogotka, dok je najbolji kod Spandaua bio Dennis Eidner s dva gola.