Novi posrtaj Imotskog

Mišo Gulić • nedjelja, 27.11.2011.

U drugoligaškim utakmicama odigranim u subotu Pomorac je slavio na uvijek teškom gostovanju u Imotskom, dok su se trobodom "osladili" i Brođani nauštrb gostiju iz Čakovca. Jedina podjela bodova viđena je u Solinu gdje su se ogledali istoimeni domaćin i najveće razočaranje prvenstva Hrvatski Dragovoljac.

Dva kluba koja su pretendirala na nešto više pozicije od onih koje trenutno zauzimaju, Solin i Hrvatski Dragovoljac, snage su odmjerili na stadionu uz Jadro te na kraju podijeli bodove, rezultat kojeg nitko iz oba tabora nije priželjkivao.

Gosti su poveli već u 2. minuti golom Grubišića i potpuno sputali ionako prilično uzdrmane nogometaše Solina ove sezone. Kada se već činilo da će domaći ostati praznih ruku, sudac je u 90.minuti svirao jedanaesterac za Solin kojeg je sigurno realizirao Glavina. Bio je to i končan rezultat susreta.

Vezane vijesti

Imotski je na svom travnjaku upisao već drugi uzastopni domaći poraz, a ovaj put bodovima su se radovali gosti iz Kostrene. Pomorac se s nova tri boda, barem privremeno, probio na drugo mjesto na ljestvici s tri boda zaostatka za vodećim Dugopoljem.

Jedini, ali zlata vrijedan zgoditak gosti su postigli u 42. minuti udarcem s bijele točke, a realizator te kazne je bio Martin Šaban. Imoćani su novim porazom malo pokvarili sjajan dojam koji su iz kola u kolo strpljivo gradili.

Četvrtu prvenstvenu pobjedu nogometaši Marsonije su ostvarili u srazu sa susjedima na ljestvici Međimurjem iz Čakovca. Međimurje, koje na pobjedu čeka već šest kola, bilo je idealan suparnik Brođanima za koliko toliko pozitivan završetak ove polusezone.

U 37. minuti domaći su poveli golom Mioča, a s tim (1:0) rezultatom se otišlo i na odmor. U nastavku susreta na 2:0 za domaće je povisio Duvnjak u 73., da bi pet minuta prije kraja Levačić vratio nadu gostima i smanjio na 1:2, ali do kraja se rezultat ipak nije mijenjao.