Zabok nastavio pobjednički niz

Branko Barić • nedjelja, 27.11.2011.

Košarkaši Križevaca nakon prilično zanimljivog dvoboja uspjeli su svladati Svjetlost i tako isprati gorčinu prošlotjednog poraza od Zaboka. Isti taj Zabok na svom je parketu stigao do treće uzastopne prvenstvene pobjede, i to nakon što je u posljednjoj definitivno četvrtini slomio otpor gostiju iz Šibenika...

Križevci - Svjetlost 81:74

Nakon neugodnog poraza u prošlom kolu protiv Zaboka, Križevčani nisu imali pravo na novi pobačaj na svom parketu. Ovog puta u goste im je došla momčad Svjetlosti, osokoljena prošlotjednom pobjedom protiv Sonik Puntamike. Predvođeni rutinerom Franom Čolakom domaćini su nešto bolje ušli u susret i brzo poveli s 9:4, no Brođani su ekspresno pronašli načina za odgovor te do kraja četvrtine poravnali na 19:19.

S dobrom igrom gosti nastavljaju i u drugoj četvrtini kada dolaze do svoje najveće prednosti - 33:26. Ivan Svoboda sa šest uzastopnih poena najzaslužniji je za povratak domaćih i vodstvo 37:35 nakon prvog poluvremena. Prvo veće rezultatsko odvajanje Križevaca zbilo se krajem treće četvrtine kada preko Luke Žitka i Hrvoja Sertića odlaze na 56:48. Kada početkom posljednje dionice prednost domaćih doseže 12 poena razlike, čini se kako je pitanje pobjednika riješeno, no tako ne misle igrači Svjetlosti koji pred sam kraj smanjuju na samo minus tri (77:74). Ipak, Glavinić i Svoboda preciznim izvođenjem slobodnih bacanja donose petu pobjedu Križevčanima, i to rezultatom 81:74.

Glavinić i Svoboda ubacili su po 21 koš kod pobjednika, a treba podcrtati i devet skokova i šest asistencija prvospomenutog. Na drugoj strani najraspoloženiji je bio Karlović s 19 poena, a pratio ga je Tomeljak s 14.

Zabok - Jolly 92:72

U Bedekovčini je bilo mnogo manje neizvjesnosti nego u susretu u Križevcima. Zabok i Jolly nastavili su svoje nizove - Zabok je ubilježio i treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu, dok su Šibenčani nanizali tri poraza. Iako rezultat tako ne sugerira, Zabok je susret prelomio tek sredinom posljednje četvrtine kada Krušlin, Črnjević i Tomas odvode domaće na 78:62. Momčad Jollyja se tu potpuno raspala i omogućila protivniku da susret zaključi s uvjerljivih 92:72.

Titulu najboljeg pojedinca susreta premoćno je odnio Krušlin koje je ubacio čak 26 koševa, a potporu je imao u Ležu koji je ubacio 18, te Tomasu koji je dodao 17 poena. Josipović je kod poraženih postigao 15 poena, a Ross poen manje.