Sonik "isčupao" pobjedu

Mišo Gulić • nedjelja, 27.11.2011.

Sonik Puntamika je u uzbudljivoj završnici uspjela svladali žilave goste iz Sinja, koji pak nisu iskoristili dobru atmosferu nakon prošlotjedne čudesno izvučene utakmice i pobjede nad Kvarnerom.

Sinjani su u Zadar doputovali silno motivirani i uvjereni kako mogu momčadi Sonik Puntamike pomrsiti račune te doći do novih bodova, međutim na kraju su se ipak radovali domaći košarkaši koji su pokazali više strpljenja i preciznosti u ključnim trenutcima.

Vrlo loše otvaranje i nepreciznost bili su ogledalo igre obje momčadi na početku, a posebno se to isticalo u forsiranju trice s obje strane. Ipak, u takvom odnosu snaga bolje su se za nijansu snašli gosti pa je rezultat nakon prve četvrtine glasio 18:19.

Jednako izjednačena, ali i jednako loša igra se nastavila i u drugom periodu utakmice gdje su obje momčadi u stopu pratile jedna dugu pa stoga i ne čudi rezultat od 29:28 u korist Sonika na poluvremenu utakmice.

Sve ono loše iz prvog dijela prebrisano je vrlo dobrim nastavkom u kojem nije nedostajalo ni dobrih poteza, ni dramatike. Pred odlučujuću četvrtinu domaći košarkaši su odnijeli tri koša prednosti (48:45) i već je tada bilo jasno kako će gledatelji do kraja gledati uzbudljivu utakmicu.

Sve do pred kraj susreta nije bilo značajnijeg rezultatskog odvajanja, a tada Zadrani, dvije minute prije kraja, bježe na plus pet (61:56). Sinjani potom uzvraćaju pa minutu kasnije na semaforu svijetli 62:61 u korist Sonika. U "penal" završnici koja je potom uslijedila Zadrani su se pokazali boljima i sasvim zasluženo upisali nove bodove uz konačnih 67:63.

Alkaru zasigurno ostaje žal što nisu iskoristili pozitivne vibracije poslije prošlotjednog trijumfa pa im stoga preostaje u sljedećem kolu na vlastitom parketu nadoknaditi propušteno.

Najbolji u pobjedničkoj momčadi su bili Mario Pešut i Marijan Čakarun s 15, odnosno 13 ubačaja, dok je u redovima Alkara prvo ime bio Franjo Bubalo s postignutih 15 koševa.